W środku lata będzie biagała na nartach w Nowej Zelandii

W środku lata będzie biagała na nartach w Nowej Zelandii

Podobnie, jak w roku ubiegłym Justyna Kowalczyk planuje wystartować latem w zawodach w Nowej Zelandii. W środku polskiego lata Justyna Kowalczyk będzie też trenować na zaśnieżonych trasach. To kolejny etap przygotowania do sezonu.

W zeszłym roku 15 sierpnia w zawodach Winter Games narciarka z Kasiny Wielkiej po raz drugi triumfowała w zawodach rozgrywanych w Nowej Zelandii. W sprincie Kowalczyk wyprzedziła Rosjankę Natalię Korosteliewą i Marię Dawidienkową (Rosja). Sprint wśród mężczyzn wygrał Newell przed Freemanem i Simeonem Hamiltonem (wszyscy USA).

www.justyna-kowalczyk.pl

Nowa Zelandia, położona na południowym Pacyfiku ok.1600 km od południowo-wschodnich wybrzeży Australii, składa się głównie z dwóch wysp – Wyspy Północnej i Wyspy Południowej oraz z kilkuset małych wysepek. Powierzchnia kraju zajmuje 270.500 kilometrów kwadratowych, czyli jest o ok. 15% mniejsza od powierzchni Polski.

Kraj charakteryzuje się bardzo zróżnicowanymi i spektakularnymi krajobrazami: rozległe łańcuchy górskie w Alpach Południowych /większe niż francuskie, austriackie i szwajcarskie Alpy razem/, fiordy, lodowce, regiony wulkaniczne, gejzery, jeziora, równiny, ogromne obszary trawiaste i buszowate, subtropikalne lasy.

Najwyższy punkt – Mount Cook, 3.754 m
Najgłębsze jezioro – Hauroko, 462 m
Największe jezioro – Taupo, 606 km kw.
Najdłuższa rzeka – Waikato, 425 km
Największy lodowiec – Lodowiec Tasmana, 29 km
Najgłębsza jaskinia – Nettlebed w Mont Arthur, 889 m
Długość linii brzegowej – 15.811 km

Klimat Nowej Zelandii jest zróżnicowany ze względu na fakt, że kraj z południa na północ ma długość ok.1700 km. Wyspa Północna charakteryzuje się klimatem subtropikalnym morskim, natomiast Wyspa Południowa klimatem umiarkowanym morskim. Lato trwa tutaj od grudnia do lutego a zima od czerwca do sierpnia. Różnice temperatur między tymi porami roku są niewielkie. Duże wahania temperatur występują tylko w górach lub podczas wiatrów zachodnich.

Źródło: www.obiezyswiat.com, youtube.com

Zobacz również