Limanowa Forrest 2012: charytatywny bieg pełen wymownych znaczeń

Limanowa Forrest 2012: charytatywny bieg pełen wymownych znaczeń

Niezwykle rzadko zdarza się, aby impreza sportowa zawierała w sobie tyle wymownych znaczeń i zarazem łączyła emocjonalnie 2 różne imprezy: imprezę sportową na wielką skalę europejską z mniejszą imprezą na południu Polski

Stało się tak, ponieważ bieg odbywał się dokładnie w dniu Finałów ME 2012 w Polsce i na Ukrainie. Z tego powodu nie tylko został przesunięty start na godzinę południową (dzięki temu pogoda wytrzymała do końca biegu i burza, która rozszalała się zaraz biegu nie przeszkodziła w sprawnym zorganizowaniu imprezy), a także nazwa biegu zamieniła się w „grę słów”…

„Limanowa 4 r€st” to „gra słów”: „IV Limanowa Forrest”. Na uczestników czekała zatem unikalna NIESPODZIANKA, łącząca te 2 imprezy sportowe: techniczna koszulka pod nazwą: „Limanowa 4 r€st” i pamiątkowy medal z wizerunkiem biegnących całych rodzin ludźmi na Milenijny Krzyż na Miejskiej Górze z piłką nożną na dole i flagą biało-czerwoną na jednym półkolu medalu.

Na bieg zjechała cała czołówka Polski, utytułowani medaliści Mistrzostw Polski, Europy i Świata (nie tylko w biegach górskich).

 

Wśród nich można było zobaczyć m.in. Izabelę Zatorską (PUMA RUNNING TEAM) – polską lekkoatletkę specjalizująca się w biegach długodystansowych i biegach górskich, wielokrotną medalistkę Mistrzostw Świata i Europy w biegach górskich, Dominikę Wiśniewską-Ulfik  (RMD MONTRAIL TEAM) – aktualną mistrzynię  Polski w biegach górskich oraz Annę Celińską (BYLEDOBIEC ANIN BIELSKO-BIAŁA) – Mistrzynię Polski w Biegach Górskich w stylu alpejskim.

 

Głównymi faworytami wśród mężczyzn byli: anglosaski Wicemistrz Polski – Dariusz Kruczkowski (Regle Szklarska Poręba) oraz Wicemistrz Polski w Biegach Wysokogórskich skyrunning – Daniel Wosik (RMD Montrail Team / MUKS THM Ostrowiec Św.). Do walki mieli także włączyć się: Maciej Wojciechowski (Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie), Jacek Michulec (KS HALNY WEGIERSKA GÓRKA), Marcin Świerc (SALOMON SUUNTO TEAM) i inni wybitni biegacze.

 

I to jest piękne w tym bieganiu, że w jednej linii stają na starcie nie tylko zawodowcy z amatorami, ale i dzieci i osoby w podeszłym wieku! A nawet niepełnosprawni. Na tym biegu panuje bowiem równouprawnienie! 😉 Można było zatem wystartować z dziećmi, z teściową i z żoną… słowem: bieg dla każdego! Z tego wszystkiego, nierzadko zdarzał się ciekawy widok, gdy dzieci zachowywały na mecie więcej sił od… swoich tatusiów! Dziecko podczas biegu ulicznego zapewne nie miałoby szans z długodystansowcem, jednak w tym biegu górskim niektóre dzieci wyprzedziły utytułowanych biegaczy!

WYNIKI:

Ostatecznie wśród kobiet zwyciężyła Dominika Wiśniewska-Ulfik natomiast wśród mężczyzn triumfował Sergii Rybak z Ukrainy, który w zaciętej walce pokonał Dariusza Kruczkowskiego i Marcina Świerca. Rybak swoim uczestnictwem i zwycięstwem sprawił organizatorom, zawodnikom i publiczności sporą niespodziankę.

 

PREMIA GÓRSKA:

Dla najszybszego biegacza i najszybszej biegaczki – którzy najszybciej wbiegli na szczyt Miejskiej Góry podczas biegu (warunkiem otrzymania premii było jego ukończenie) czekała na mecie Premia Górska z logo Banku Spółdzielczego w Limanowej – w wysokości 300 zł. Premię uroczyście wręczył podczas rozdania nagród Prezes Banku Spółdzielczego w Limanowej, pan Adam Dudek.

 

SŁUŻBY MUNDUROWE:

W tegorocznym „Forreście”, wystartowało też kilkudziesięciu „mundurowych”, przedstawicieli  Policji, Straży Granicznej, Służby Leśnej, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Wojska. Tradycyjnie, w biegu udział wzięli zawodnicy z zagranicy, w tym zawodnicy reprezentujący zagraniczne służby mundurowe.

Wyniki klasyfikacji kobiet:

I miejsce: Dominika Wiśniewska-Ulfik  z Zabrza (00:31:47)

II miejsce: Anna Celińska  z Bielska Białej (00:32:00)

III miejsce: Izabela Zatorska  z Wrocanki (00:33:38)

Wyniki klasyfikacji „mundurowej” kobiet:

I miejsce: mł. strażnik Agata Nerć ze Straży Miejskiej w Warszawie (00:51:51)

II miejsce: Małgorzata Miketa ze Straży Miejskiej w Warszawie (00:52:33)

Wyniki klasyfikacji mężczyzn:

I miejsce: Sergii Rybak z Ukrainy (00:26:46)

II miejsce: Dariusz Kruczkowski ze Szklarskiej Poręby (00:27:43)

III miejsce: Marcin Świerc z Lisowic (00:28:05)

Wyniki klasyfikacji „mundurowej” mężczyzn:

I miejsce: Dariusz Kruczkowski ze Szklarskiej Poręby – emerytowany wojskowy (00:27:43)

II miejsce: podinsp. Maciej Wojciechowski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (00:29:10)

III miejsce: st. sierż. Jacek Michulec z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu (00:29:37)

IV miejsce: st. kpr. pchor. Bartosz Świątkowski z Wojskowej Akademii Technicznej (00:31:18)

V miejsce:major Ladislav Sventek z SKP Cadca – Słowacja (00:31:35)        

„Mundurowi” pamiętali również o najmłodszych uczestnikach „Forresta”, nagradzając półtoraroczną Nadię Opiela z Mordarki oraz czteroletniego Huberta Baczyńskiego z Nowego Sącza policyjnymi maskotkami przedstawiającymi „Inspektora Wawelka”. Ponadto, w ramach akcji „Z NAMI BEZPIECZNIEJ”, mundurowi wręczyli, wszystkim dzieciom, zawieszki oraz opaski odblaskowe. Dzięki nim „dzieciaki” będą bardziej widoczne, a zarazem bezpieczne, na naszych drogach.

Zobacz również