Sami swoi koncertują za granicą

Sami swoi koncertują za granicą

To był drugi zagraniczny wyjazd orkiestry dętej „Sami Swoi” z Kasinki Małej – Zagródca w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy. Po występach na Placu św. Piotra w Rzymie i na Monte Casino, tym razem przyszedł czas na koncerty na chorwacko – bośniackiej ziemi – w Medjugorie.

Podczas, każdego dnia pobytu na Bałkanach ( 13-20.07.2012r.) orkiestra przygrywała na porannych mszach św. Wieczorem zaś, przed Sanktuarium Matki Bożej Pokoju w Medjugorie, orkiestra prezentowała polskie utwory religijne i świeckie. Największą popularnością wśród rzeszy pielgrzymów różnych narodowości cieszyły się pieśni maryjne oraz ulubione przez Bł. Jana Pawła II utwory o powołaniu do kapłaństwa. Członkowie orkiestry mieli też okazję  spotkać się z bośniackim zespołem folklorystycznym „Sv. Marko Vionica”. Wspólna biesiada była okazją do nawiązania współpracy i wymiany doświadczeń.

Poza koncertami muzycy „Samych Swoich” zobaczyli kilka „sztandarowych” atrakcji turystycznych Bałkanów (Rivierę Makarską, Mostar, Omis).

Wyjazd ten stanowił kolejny punkt  zadania, które Stowarzyszenie Zagródczańska Wspólnota Kulturalna „Zagródcanie” realizuje w ciągu 2012 roku. Przejazd i pobyt orkiestry w Bośni i Hercegowinie możliwy był  dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy Mszana Dolna, uzyskanemu na drodze otwartego konkursu ofert.

Źródło: UG Mszana Dolna

 

Zobacz również