Słopnice. Tłumy podczas VII Festynu parfialnego

Słopnice. Tłumy podczas VII Festynu parfialnego

Ponad stu miłośników dwóch, a nawet 3 kółek wzięło udział w VII festynie parafialnym. Całkowity dochód z festynu przeznaczono na budowę kościoła parafialnego w parafii św. Andrzeja Apostoła w Słopnicach Dolnych.

– W tej chwili nasz nowy kościół jest w stanie surowym – mówi proboszcz parafii ks. Jan Gniewek. Powoli będziemy wprawiać okna. Aby później móc przystąpic do prac związanych z zabezpieczeniem elewacji zewnętrznej.

Tradycyjnie już festyn rozpoczęto mszą świętą. Później motocykliści przyjechali pod muszlę koncertową.  Zgrabny korowód  prowadził proboszcz parafii ks. Jan Gniewek, który co roku mobilizuje swoich kolegów do tego by przyjeżdżali do Słopnic i pomagali w kweście na budowę kościoła. – Przyjeżdżam tutaj, bo cel jest szczytny – mówi pytany przez nas Jurek. Fajna okazja spędzenia wolnego czasu. Myślę, że i ludzie są zadowoleni, że mogą ogladać takie maszyny w akcji.

Podczas festynu Ks Jan Gniewek dziękował wszystkim zebranym za wsparcie i ofiarność na rzecz budowy nowej świątyni w miejscowości. Hasło I Ty Budujesz Kościół nabiera zupełnie innego znaczenia kiedy widzi się tyle osób chcących przekazać nawet najmniejszą ofiarę.

Zobacz również