Starsi Panowie dwaj…zdobyli medale na MP w Białymstoku

W Białymstoku zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce weteranów. Dwa złote medale w imprezie zdobył Zygmunt Łyżnicki. Na dystansie 2000 metrów Pan Zygmunt pobił 10-letni rekord Polski. Drugi z reprezentantów – Jerzy Czyszczoń zdobył dwa srebrne medale.

Na dystansie 2000 metrów (kategoria M60) z przeszkodami, mała że odprawił wszystkich z przysłowiowym kwitkiem, to jeszcze poradził sobie z 10-cio letnim rekordem Polski na tym dystansie i rezultatem 7:30,78 min. poprawił go o 14 sekund. W niedzielę stanął do biegu na 5 km – i tym razem rywale oglądali plecy Mistrza spod Lubogoszczy.

By pokonać dystans 5000 metrów (kategoria M60) potrzebował 18:38,66 minut. Ten rezultat jest nowym rekordem Polski – stary, o … 1 sekundę słabszy czekał na swojego pogromcę całe 9 lat.

Drugi nasz weteran, człowiek niezwykle skromny i ujmujący swoim łagodnym charakterem, Jerzy Czyszczoń wraca z Białegostoku również z dwoma medalami, ale koloru srebrnego. Nie doszło do mszańsko-mszańskiego pojedynku, bo Pan Jerzy wybrał inne dystanse dla siebie. Wystartował w biegu na na 1500 metrów (kategoria M60) i z czasem 5:48,77 minut zajął drugie miejsce. Ten bieg wygrał Zbigniew Kogut z czasem 5:41,17 minut.

Również w niedzielę  nasz biegacz stanął na II stopniu podium – i tym razem na dystansie 800 metrów z czasem 2:44,84 minuty musiał uznać wyższość Zbigniewa Koguta – czas zwycięzcy 2:32,42 minuty.

Stadion białostockiej Juvenii był dla długodystansowców z Mszany Dolnej niezwykle szczęśliwy – wrócili z 4 medalami i tytułami mistrzowskimi, zaś sam Zygmunt Łyżnicki odniósł kolejne zwycięstwa. Ich porządkowe numery to; 311 i 312.

Wyjzad do białgestoku ufundowała firma TECHNIFLEX (jeszcze niedawno znana jako INCO), której dyrektorem jest Wojciech Sitkowski.

Źródło i fot.: UM Mszana Dolna