Beskid punkowy w Rabce – Byliśmy, jesteśmy, będziemy. Zapraszamy na koncert

Beskid punkowy w Rabce – Byliśmy, jesteśmy, będziemy. Zapraszamy na koncert

Do trzech razy sztuka! Organizowaliśmy gigi w Kasince Małej, Mszanie, a teraz czas na gościnną przestrzeń Kina Śnieżka w Rabce Zdrój. Dzięki otwartości Stowarzyszenia Lokomotywa na początku września czeka Was kolejna 11 odsłona punkowego grania pod znaczącym hasłem: BYLIŚMY, JESTEŚMY, BĘDZIEMY.

Tym razem impreza odbędzie się w sercu Gorców z Maciejową i Luboniem w tle. Wszystkie kapele stanowią mieszankę świeżości na scenie, braku rutyny i grania na terenie Małopolski: The Bastard z Myślenic, Kakao Drinkers z Krakowa oraz Ape i Outlander z najbardziej punkowej miejscowości w Polsce – Maniów czyli Podhale Punk w natarciu! Tradycyjnie podczas koncertu nie zabraknie stoisk tematycznych: mini czad giełdy prowadzonej przez kapelę The Bastard i distra Federacji Anarchistycznej z pozycjami książkowymi, które z pewnością wzbogacą każdą anarchistyczną biblioteczkę.

Dodatkowo odbędzie się licytacja płyt, wydawnictw książkowych i koszulek malowanych ręcznie. W ten sposób postanowiliśmy pomóc Adamowi ,,Żabie” Marszałkowi – gitarzyście zespołu Konopians choremu na boreliozę. Szczegóły akcji RATUJEMY ŻABĘ – https://www.facebook.com/events/197101007086897/

Po paru dniach po koncercie PRAWDZIWI WŁADCY PRĄDU okazało się, że gościnna przestrzeń Czarnego Kota w Mszanie Dolnej zostanie zamknięta. Straciliśmy już drugi klub do organizacji gigów. Dlaczego teren Beskidu Wyspowego staje się powoli pustynią koncertową? Co dalej? Historia na pewno napisze scenariusz punkowego grania. Rozpoczęliśmy poszukiwania miejsca, gdzie moglibyśmy organizować koncerty, współpracować z mediami, sprzedawać muzę niezależną i przygotowywać jedzenie oparte na ekologicznym i zdrowym produkcie. Zdecydowaliśmy się na Kino Śnieżka w Rabce Zdrój – kultowe miejsce z racji odbywających się rockotek. W każdy piątek z głośników płynęła muzyka zarówno niezależna, alternatywna, metalowa, punkowa czy reggae zarówno w zagranicznym, jak i w polskim wydaniu.

SPRAWCY PUNKOWEGO ZAMIESZANIA
Kakao Drinkers

Czwórka młodych gości, działających od 2006 roku. Zespół inspiruje się klimatem amerykańskich bandów tj. NOFX , Bad Religion, Pennywise, The Offspring, Misfits i w tym kierunku tworzą swoje kawałki. Każdy z członków wnosi do zespołu również różne inne rodzaje muzyki, przez co wyrobili sobie swój własny styl. W 2010 roku wydali cd “From the gar(b)age”. Zagrali m.in. w kawiarni Naukowej, Imbirze, Żaczku, Towerze czy Pubie Skorpion W zeszłym roku zagrali na jednym z lepszych, letnich punkowych gigów – MEBP w Maniowach.

http://www.myspace.com/kakaodrinkers

The Bastard
‘’Refleksje’’

Jeśli ktoś lubi ostre, siarczyste, punkowe brzmienie polane metalowym sosem to The Bastard przypadnie mu do gustu. Zespół pochodzi z Myślenic, powstał w 2007 roku i gra melodyjny hardcore/punk, w którym dają się odczuć street punkowe ciągoty. Połączenie wszystkich tych elementów daje niezły efekt, bo otrzymujemy mega-energetyczny materiał złożony z 12 kompozycji, które Bastard wydał na CD własnym sumptem. Kapela czasem przypomina mi Psy Wojny, a niekiedy pobrzmiewa echami starej Moskwy. Innym razem słyszę ostrzejszy Defekt Mózgu, a jeszcze kiedy indziej …Horrorshow. Wszystko to świadczy o tym, że punkowa konwencja, w której porusza się The Bastard, mimo sporej spójności repertuarowej posiada wiele źródeł inspiracji i otwartą formułę. Teksty grupy trzymają poziom średniej krajowej i należą do grupy tekstów o czymś co w ocenie wydawnictwa jest już sporym plusem na starcie. Muzycy radzą sobie doskonale jak na debiutancki album i ‘’Refleksji’’ słucha się bez obawy niedotrwania do ostatniego utworu, ale nie sposób oprzeć się wrażeniu, że wykrystalizowanie indywidualnego oblicza kapeli mamy jeszcze przed sobą. Nikomu nie powinno to przeszkadzać, aby sięgnąć po ten album bo można na nim znaleźć sporo czasem zgrabnych kawałków, a przecież w przypadku każdej płyty o to chodzi.

(Dzidek)
GARAŻ NR 30, KWIECIEŃ (1/2012)
http://www.thebastard.pl/

Ape

Punkowa alternatywa z urokliwej wioski Maniowy. Szybkie granie z mocnym przekazem. Doskonała odskocznia od szarej rzeczywistości. Nazywają się Ape, są z Podhala a dokładnie z miejscowości Maniowy. Zespól funkcjonuje od grudnia 2008 roku. Grają prostą, melodyjną punk rocka… W czerwcu 2011 roku wydali debiutancki album „IdealNIE” pod skrzydłami szczecińskiego Jimmy Jazz Records. Razem z kumplami z ADHD Syndrom co roku organizują MEBP FEST nad Jeziorem Czorsztyńskim.

http://www.apepunx.pl/

Outlander

Powstaliśmy na początku 2011 roku w Maniowach. Gramy muzyką wchodzącą w odłam rapcor’a /hardcore’a/, przyprawioną dźwiękami ska. Skład zespołu Sebastian Niedźwiedzki – wokal, Andrzej Biel – bas, Piotr Bednarczyk – gitara, Dariusz Hołyst – perkusja. Tych dwóch ostatnich członków zespołu gra w zespole Ape. Można powiedzieć, że wzorujemy się na takich zespołach jak Korn, Limp Bizkit czy też Rage Against The Machine. Tworzymy nowy materiał, troszkę koncertujemy. Za kilka miesięcy planujemy nagrać cały materiał w profesjonalnym studiu nagrań.

http://www.myspace.com/outlander

Najważniejsze są alternatywne projekty na terenie Beskidu Wyspowego i Gorców, które razem tworzymy: Ania odpowiedzialna za promocję w mediach oraz przygotowanie wegetariańskiego jedzenia opartego na lokalnym produkcie, Władek organizator punkowego zamieszania koncertowego i Michał kojarzony z oryginalnymi, kolorowymi i oldschoolowymi plakatami czy autorskim art zinem o znaczącej nazwie BESKID PUNKOWY. Przy organizacji wydarzeń bardzo istotny był dla nas fakt, że w latach ’80-tych w pobliskiej Rabce działała niezależna scena muzyczna. Jej historia jest doskonale opisana przez Krzysztofa ,,Mikołaja’’ Mikołajczyka w trzecim numerze Ferment zina. Dlatego my chcemy uczestniczyć w muzyce w sposób naturalny, szczery i konkretny. Jak przyjaciele…

Zobacz również