Każdy może zagrać mecz życia dla Karolka

Każdy może zagrać mecz życia dla Karolka

5 września br. na stadionie MKS Limanovia odbędzie się festyn charytatywny na rzecz Karolka Talaski. Tego dnia dla małego chłopca z wadą serca zmierzą się, m.in. Wisła Kraków z Limanovią- Szubyt. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godz. 15-stą. Honorowy Patronat nad akcją objął Jan Puchała, Starosta Limanowski.

W charytatywnym meczu o „Puchar Starosty Limanowskiego o Uśmiech Dziecka” zagrają drużyny piłkarskie MKS Limanovia Szubryt – Wisła Kraków, a także drużyny „Uśmiechu Dziecka” i „Wielkiego Serca” w skład których wejdą  przedstawiciele samorządów lokalnych, przedsiębiorcy, dziennikarze i aktorzy.

Ta akcja charytatywna ma na celu, przede wszystkim zbiórkę pieniędzy na operację małego Karolka Talaski u którego stwierdzono złożoną wrodzoną wadę serca o typie pojedynczej komory, dekstrokardia (serce po prawej stronie).

Karolek wymaga dwóch operacji, które muszą być przeprowadzone w odpowiednim wieku dziecka. I etap należałoby wykonać, gdy będzie miał 6 miesięcy a więc w październiku 2012 roku, natomiast II etap w wieku dwóch lub trzech lat. Niestety w naszym kraju na takie operacje czeka się bardzo długo, czasem nawet przeprowadzane są dopiero wtedy, gdy stan dziecka znacznie się pogorszy lub zagraża jego życiu, dlatego bardzo ciężkiego i skomplikowanego zabiegu kardiochirurgicznego, podjął się prof. Edward Malec w Klinice Groβhaden Uniwersytetu Ludwiga Maximiliana w Monachium.

Termin operacji nieubłagalnie się zbliża, planowany jest już na początku października 2012 roku, a jej koszt to aż 27 700 EURO a więc blisko 120 000 złotych!!!

Podczas przerwy w meczu zostaną  przeprowadzone aukcje przedmiotów w tym m.in. koszulki Wisły Kraków z autografami całej drużyny, przekazane przez Zbigniewa Szubryta, sponsora drużyn. Kluby kibiców LimanoviiSzubryt, partnerzy akcji przekazali t-shirty z autografami Rosjanek  – II krotnych mistrzyń świata w siatkówce,  t-shirt Teamu Lotos Dynamic (II krotnych Mistrzów Polski 2010 i 2011 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, pamiątki z autografami Kajetana Kajetanowicza, Jarosława Barana, czy Tomasza Kowala. Na licytacji znajdą się także przedmioty przekazane przez Starostę Limanowskiego Jana Puchałę i lokalnych przedsiębiorców.

Tego dnia oprócz rodziców Karolka Talaski, będą z nami także Ania Potaczek i Maciej Debosz /bardzo dobrze  znani z serialu „W11”/ którzy osobiście zaangażowali się
 w pomoc dla małego Karolka.

Bądźcie z nami już w środę – 5 września br. od godziny 14.30 !!!
Zaproście znajomych i przyjaciół i razem podarujmy NOWE  ŻYCIE KAROLKOWI!!!

Organizatorem są;

  • Powiat Limanowski,
  • MKS Limanovia
  • Zakłady Mięsne SZUBRYT – Zbigniewa Szubryta
  • Stowarzyszenie – Związek Limanowian

Współorganizatorzy;

  • Szpital Powiatowy w Limanowej
  • Komenda Powiatowa Policji w Limanowej
  • Kluby Kibiców MKS Limanovia Szubryt

/ Władcy Ziemi Limanowskiej i Grupa 100/

Dodatkowo informujemy, iż osoby które nie będą mogły uczestniczyć w festynie charytatywnym „Razem dla Karolka” zostaje uruchomiona skrzynka Limanowskiej Akcji Charytatywnej w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej na limanowskim Rynku.

Nr konta na które można dokonywać przelewów:

Limanowska Akcja Charytatywna :
Bank Spółdzielczy w Limanowej
53 8804 0000 0000 0021 9718 0001
z dopiskiem Karolek Talaska

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis:
86 1600 1101 0003 0502 1175 2150

z dopiskiem „Karol Talaska”

Dla wpłat zagranicznych:

USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024 z dopiskiem „Karol Talaska”

EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022 z dopiskiem „Karol Talaska”

Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk

Zobacz również