Mali Rabianie na Sabałowych Bajaniach

Mali Rabianie na Sabałowych Bajaniach

Po raz 46 w Bukowinie Tatrzańskiej odbywały się Sabałowe Bajania. Na Festiwalu Folkloru Polskiego zapoczątkowanego przez Józefa Pitoraka – zaprezentował się zespół z Raby Niżnej – Mali Fabianie.

W tegorocznej edycji przedstawiciele Zespołu Regionalnego „Mali Rabianie” zyskali rekomendację Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu do uczestnictwa w konkursie. Do występu zakwalifikowane została grupa z Raby Niżnej:

Ewelina Knowa,

Klaudia Chorążak,

Justyna Niżnik,

Marcelina Gacek,

Karolina Knowa,

Magdalena Chmielarczyk,

  • Izabela Wacławik – Instrumetalistka ludowa
  • Maria Kowal – Gawędziarka ludowa

Na Sabałowych Bajaniach byłyśmy pierwszy raz i dziewczyny były trochę przerażone rangą imprezy, jednak niepowtarzalna atmosfera (we wszystkich tego słowa znaczeniachJ) i bogactwo wrażeń odrobinę rozluźniły grupę. Chociaż na swój występ dziewczyny czekały baaaardzo długo (ponad 5 godzin), to pomimo zmęczenia pokazały na co je stać.

Do ich wcześniejszych sukcesów na Limanowskiej Słazie i Druzbacce dołączyły sukcesy na Sabałowych Bajaniach, bo podobnie jak wcześniej, we wszystkich 3 kategoriach Rabianki zdobyły I miejsca!!!  – relacjonuje Katarzyna Wacławik, Prezes Stowarzyszenia „Razem w Rabie”. Sukces ten jest dowodem ciężkiej pracy dzieci i młodzieży należącej do naszego zespołu regionalnego oraz doskonałą nagrodą na jubileusz pięciolecia jego istnienia, który obchodzimy 19.08.2012 roku.

Źródło: UG Mszana Dolna

 

Zobacz również