Mszana Dolna. Zwycięstwo Turbacza na inaugurację

W meczu inaugurującym rozgrywki ligi okręgowej Turbacz Mszana Dolna pokonał na własnym boisku Ogniwo Piwniczna 2-1. Bramki dla Turbacza strzelali – Sylwester Wierzycki w 55 oraz Tomasz Zawada w 88 minucie.

Mecz w Mszanie Dolnej rozpoczął się uczczeniem minutą ciszy pamięć Kazimierza Kokoszki. Później juz tylko liczyła się piłka. Goście zaczeli od mocnedgo uderzenia i to oni po bramce Izworskiego schodzili do szatni z przewagą jednej bramki.

Jednak po przerwie gra Turbacza wyglądała zupełnie inaczej. Dzięki kilku celnym zmianom Franciszka Mrózka i determinacji drużyny spod Lubogoszcza, gospodarze najpierw zdobyli kontaktowego gola autorstwa pozyskanego z Zalesianki Sylwestra Wierzyckiego. Krpokę na „I” postawił w 88 minucie Tomasz Zawada, który w poprzednim sezonie grał w zespole Laskovii.

Ostatnie minuty tego spotkania gospodarze bronili dla siebie korzystnego rezultatu i dowieźli zwycięski wynik do końca. W Mszanie Dolnej na pewno udany start i miła niespodzianka dla kibiców. Turbacz Mszana Dolna pokonuje Ogniwo Piwniczna 2-1.

Turbacz Mszana Dolna: K. Kawula, S. Wierzycki, G. Szynalik, I. Potaczek, G. Popławski (D. Opyd 85 min.), T. Zawada, A. Czarnota (S. Surówka 65 min.) M. Dąbrowa, M. Smoleń (M. Krywoborodenko 46 min.), K. Piekarczyk, B. Paś (M. Piotrowicz 88 min.)