Oferowali garnki, ale ukradli 6 tysięcy złotych

Oferowali garnki, ale ukradli 6 tysięcy złotych

Wczoraj ok 10.30 w Limanowej dwie osoby wykorzystując nieuwagę domowników ukradły 6 tysięcy złotych. Akwizytorzy oferowali kupno pościeli i garnków.

Podczas prezentacji towaru jedna z osób wykorzystując nieuwagę domowników ( starsze małżeństwo) dokonała kradzieży pieniędzy w kwocie około 6 tys. zł. Domownicy o tym, że zostali okradzeni zorientowali się dopiero po jakimś czasie, gdy sprawcy zdołali się oddalić.

Bądźmy bardzo ostrożni wobec osób, które chodząc po domach oferują do sprzedaży różne artykuły. W bardzo wielu przypadkach intencje tych osób są ukierunkowane na to aby dokonywać kradzieży w domach do których zostaną wpuszczone.

– Jeżeli ktoś zdecyduje się na takie zakupy to pamiętać należy, aby podczas oglądania oferowanych towarów wszyscy znajdowali się w jednym pomieszczeniu , nie dajmy się zaaferować zakupami, bo wtedy bardzo często traci się orientację i nie zawsze jesteśmy w stanie zdawać sobie sprawę z tego co dzieje się wokół nas, a wtedy bardzo łatwo jest nas okraść – przestrzega Stanisław Piegza, rzecznik prasowy KPP w Limanowej.

Pod żadnym pozorem nie oprowadzajmy spotkanych w tego typu sytuacjach ludzi po naszych domach, gdyż mogą one wiedzę o naszej sytuacji materialnej, rozlokowaniu pomieszczeń, wykorzystać w przyszłości aby pozbawić nas dorobku.

W sytuacji jaka miała miejsce w Limanowej osoby, które okradły starsze małżeństwo poruszały się samochodem koloru ciemnego.

Zobacz również