Tymbark. Policjanci ustalają kto kierował Bravą

Tymbark. Policjanci ustalają kto kierował Bravą

Wczoraj ok 17:50, policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego KPP Limanowa zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego w Tymbarku, gdzie kierujący Fiatem Brava wjechał do przydrożnego rowu. Gdy dotarli na miejsce zastali opisany, otwarty samochód, ale w nim ani obok niego nie było nikogo.

Dzięki pomocy postronnych osób udało się ustalić gdzie oddaliły się osoby z uszkodzonego pojazdu.

Na pobliskiej posesji funkcjonariusze zastali 46-latkę ( 0.4 promila) i 33-letniego mężczyznę ( 2.5 promila). Wg relacji tych osób wynikało, że podróżowały one jako pasażerowie w Fiacie, którym miał kierować przypadkowo spotkany przez nich mężczyzna, którego danych nie znali. Z informacji jakimi dysponowali policjanci wynikało jednak że z pojazdu po zdarzeniu oddaliło się dwóch mężczyzn. W trakcie dalszych czynności udało się ustalić dane i zatrzymać kolejnego 33-latka ( 1.9 promila). Ustalone osoby zaczęły zmieniać wersje dotyczące zdarzenia.

W związku z tym obydwaj 33-latkowie zostali zatrzymani w KPP Limanowa, gdy wytrzeźwieją zostaną z nimi przeprowadzone dalsze czynności. Pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Pierwszy z mężczyzn posiada Prawo Jazdy, natomiast drugiemu zostało wcześniej zatrzymane  za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Czynności prowadzi KP Tymbark.

Zobacz również