Wybredny mąż łamał prawo i został aresztowany

Wybredny mąż łamał prawo i został aresztowany

W jednej z miejscowości położnych na terenie gminy Mszana Dolna, policjanci zatrzymali 39-latka ( 1.4 promila), który miał się znęcać psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. W trakcie czynności potwierdzone zostały obydwie formy przemocy, które stosował 39-latek.

Na jaw wyszły jeszcze inne czyny, do popełnienia których w toku postępowania przyznał się mężczyzna, a dopuścił się ich w dniu zatrzymania. Miał on wtedy kierować po drodze publicznej samochodem osobowym, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go do roku 2017. Ponadto 39-latek utopił w przydomowym szambie trzy małe psy, szczenięta.

– W dniu wczorajszym tj. 08.08.2012r Sąd Rejonowy w Limanowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy – informuje Stanisław Piegza, rzecznik prasowy limanowskich policjantów.

Mężczyzna obecnie odbywał karę w systemie dozoru elektronicznego,  założono mu tzw. „opaskę elektroniczną”, za dwukrotne kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym.

Zobacz również