Jarosław Oleksy ukończył morderczy maraton Mount Blanc

W tegorocznej edycji morderczego Ultramaratonu Mount Blanc ze względu na bardzo trudne warunki klimatyczne ograniczony do 100 km, limanowszczyzna miała swojego reprezentanta – Jarosława Oleksego z Tymbarku.

W dniach 31 sierpnia do 2 września w znanym francuskim kurorcie sportowym Chamonix w Alpach została rozegrana kolejna edycja Ultramaratonu Mount Blanc, uchodzącego za najtrudniejszy na świecie.

Początkowo trasa miała  liczyć  około 170 km, lecz ze względu na bardzo trudne warunki klimatyczne / śnieg i deszcz / organizatorzy ograniczyli trasę biegu do 100 km i  prowadziła francuskim  pasmem górskim.

Ukończenie tego ultramaratonu jest marzeniem wielu biegaczy na całym świecie. Na blisko 2300 zawodników  z całego świata jedna czwarta nie ukończyła biegu – mówi Jarosław Oleksy.  Na tej prestiżowej imprezie, wśród grupy zaledwie 40 Polaków bieg ukończyło 23 zawodników, a Jarek wśród Polaków był 11 . W ostatecznej klasyfikacji uplasował się na 850 miejscu.

Pragnę serdecznie podziękować Staroście Limanowskiemu, wójtom gmin Tymbark i Słopnice , Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Nadleśnictwu Limanowa, Stowarzyszeniu Kulturalno Oświatowemu Ziemi Limanowskiej, kolegom z Relaxu oraz kilku anonimowym osobom  za pomoc finansową i materialną dzięki której miałem możliwość udziału w zawodach – kończy Jarosław Oleksy.

Jarkowi  serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów sportowych.

Jarek Oleksy jest członkiem Klubu  „Limanowa Forrest”, w którego barwach m.in. rok temu zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Weteranów w biegu górskim stylem anglosaskim w Ustrzykach Dolnych*. Oprócz reprezentowania we Francji KS Limanowa Forrest Jarek reprezentował  również oficjalnie Powiat Limanowski, Gminę Tymbark i Słopnice  oraz Nadleśnictwo Limanowa i Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe Ziemi Limanowskiej. Za dwa lata zapowiada ponowny udział w ultramaratonie Mount Blanc na trasie 170 km.