Bardzo (nie)trzeźwy poniedziałek

Bardzo (nie)trzeźwy poniedziałek

Bardzo pracowity poniedziałek mieli policjanci z naszego regionu. W Dobrej czołowe zderzenie, a Łukowicy kobieta wyjeżdżając z parkingu uderzyła w inny samochód. W tej samej miejscowości policjanci zatrzymali pijanego traktorzystę.

W poniedziałek ok 7:30 w Łukowicy, kierująca VW Golfem 36-letnia kobieta, wyjeżdżając z parkingu uderzyła w bok poruszającego się po drodze z pierwszeństwem przejazdu VW T-4, na skutek tego T-4 siłą impetu przemieścił się w bok i uderzył w zaparkowanego Mercedesa. Sprawczyni z urazem głowy zabrana została do szpitala w Limanowej, gdzie pozostała na leczeniu. Obydwoje kierujący byli trzeźwi. Natomiast okazało się, że 36-latka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

W poniedziałek w Łukowicy policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego KPP Limanowa zatrzymali nietrzeźwego kierującego ciągnikiem rolniczym. Mężczyzna miał w organizmie stężenie alkoholu, które wynosiło 2 promile. Oprócz tego okazało się, że traktorzysta posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do grudnia tego roku.

Również wczoraj około godziny 08:50 w Kasinie Wielkiej, kierująca BMW podczas wyjazdu ze stacji paliw wymusiła pierwszeństwo przejazdu na kierującym VW Golfem. Doszło do zderzenia obydwu pojazdów. Kierowca VW trzeźwy, natomiast sprawczyni kolizji miała w organizmie 1.1 promila. Zostało jej zatrzymane Prawo Jazdy. Czynności prowadzi KP Mszana Dolna.

Ok 23:30 w Dobrej kierujący Fordem zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącą z przeciwka Skodą Octavia. Ze zdarzenia do szpitala w Limanowej trafiły dwie kobiety podróżujące Skodą i dwaj mężczyźni z Forda. Kierująca Skodą trzeźwa, ona i jej pasażerka po badaniach wypisane zostały ze szpitala. Natomiast mężczyźni, którzy podróżowali Fordem oświadczyli, że żaden z nich nie jest kierowcą i obydwaj siedzieli w chwili zdarzenia na tylnym siedzeniu. Badanie trzeźwości, któremu zostali poddani przez policjantów w szpitalu wykazało że 29-latek ma w organizmie 4.1 promila, natomiast 24-latek 3.3 promila.

Na miejscu zdarzenia pozostał trzeci podróżujący Fordem. Był on również nietrzeźwy. Po zbadaniu okazałao się, że ma on 2.8 promila. Jemu nic się nie stało. Policjanci z KP Tymbark będą ustalać, który z nich kierował pojazdem. Dwaj mężczyźni, którzy przebywali w szpitalu trafili na Izbę Wytrzeźwień.

Fot: KPP Limanowa (wypadek w Dobrej).

 

Zobacz również