II miejsce w województwie dla uczniów z ZSTiO w Limanowej

II miejsce w województwie dla uczniów z ZSTiO w Limanowej

Uczniowie klasy IV technikum informatycznego z ZSTiO w Limanowej – Waldemar Bulanda i Mateusz Bokowy zdobyli II miejsce w województwie w konkursie „Mam zawód. Mam fantazję”

16 października 2012 roku w Zespole Szkół Łączności w Krakowie odbyła się II edycja konkursu „Mam zawód. Mam fantazję”,  tym razem w branży informatycznej.  Uczniowie klasy IV technikum informatycznego z ZSTiO w Limanowej – Waldemar Bulanda i Mateusz Bokowy zdobyli II miejsce w województwie.

Konkurs zorganizowany został przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Rozwoju Gospodarczego oraz Wydział Kształcenia Zawodowego w ramach projektu: „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Do konkursu zgłosiło się 13 dwuosobowych i 2 jednoosobowe drużyny.

Zadaniem uczestników było opracowanie i wykonanie w ciągu 3 godzin dokumentu filmowego z surowego materiału wideo o długości 30 minut.

Komisja konkursowa podczas oceny prac drużyn brała pod uwagę: zgodność pracy z treścią materiału surowego, atrakcyjność i pomysłowość, nowatorstwo prezentowanej formy, właściwy dobór podkładu muzycznego, dynamikę filmu, jego wartość użytkową oraz estetykę i techniczną jakość pracy.

Młodzi informatycy z ZSTiO w Limanowej  zostali nieznacznie pokonani (tylko 3-ma punktami) przez drużynę gospodarzy. Opiekunem uczniów w konkursie był mgr Krzysztof Biskup.

Zobacz również