Kamienica. Wojewódzki Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

W miniony weekend w Kamienicy rozegrany został Finał III Wojewódzkiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Najwyżej sklasyfikowanym zespołem z naszego regionu byli chłopcy z Laskowej, którzy w swojej kategorii zajęli II miejsce.

Do udziału w III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska zaproszone zostały reprezentacje szkół lub klas, drużyny Uczniowskich Klubów Sportowych, drużyny reprezentujące Orliki (np. wyłonione spośród dzieci uczestniczących w zajęciach sportowych na danym obiekcie) jak również tzw. „dzikie drużyny”. Turniej jest organizowany oddzielnie dla drużyn dziewcząt i chłopców, w dwóch kategoriach wiekowych: 10-11 lat (roczniki 2002 – 2001) i 12-13 lat (roczniki 2000 – 1999). Drużyny mogą liczyć maksymalnie 10 zawodników. W całym turnieju grają zespoły sześcioosobowe – 5 zawodników na boisku + bramkarz. Do finału Turnieju Orlika awansują najlepsze zespoły z finałów wojewódzkich, tzn. po 16 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców w każdej kategorii wiekowej – łącznie 64 zespoły. Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 12-15 października w Warszawie.

Rozgrywki w Kamienicy wyłoniły reprezentantów Małopolski w finale ogólnopolskim. W Warszawie zagrają drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach:

Dziewczęta młodsze
1. UKS Meritus Brody, 2. UKS Andrusy Lipnik, 3. UKS Podegrodzie, 4. UKS Lisek Lisia Góra

Chłopcy młodsi
1. SP 2 Myślenice, 2. UKS Gród Podegrodzie, 3. SP Chełmek, 4. SP 2 Krynica Zdrój

Dziewczęta starsze:
1. LUKS Sobolik Sobolów, 2. UKS 1811 Tarnów, 3. Gimnazjum nr 28 Kraków, 4. UKS Dujawa Gładyszów

Chłopcy starsi:
1. Reprezentacja Gorlic, 2. ZS Laskowa, 3. FC Smerfy Chrzanów, 4. SP Niegowić

Gratulacje zwycięzcom składali: członek Zarządu Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki Maciej Pliszka, wójt Kamienicy Władysław Sadowski, wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego Waldemar Gramek, członek Zarządu MSZS Feliks , koordynator Turnieju Joanna Nowińska oraz prezes MUKS Halny – Kamienica Janusz Piotrowski.

Kapitanowie drużyn otrzymywali okazałe puchary, a każdy członek drużyny pamiątkowy medal i dyplom.

Finał III Wojewódzkiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska został zorganizowany na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki przez Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego, Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Limanowej, MOS Limanowa oraz LKS Gorce.

Źródło: malopolskie.pl