Mszana Dolna. Alkoholowa libacja nieletnich w lokalu

Mszana Dolna. Alkoholowa libacja nieletnich w lokalu

Policjanci z Mszany Dolnej zatrzymali 10 osób, które były pijane. Grupa nieletnich głośno zachowywała się w lokalu gdzie wcześniej kupili alkohol. Teraz nieletnimi zajmie się sąd rodzinny.

W piątek po lekcjach 10-sobowa grupa nastolatków postanowiła hucznie zakończyć tydzień nauki. W jednym z mszańskich lokali kupili alkohol. Tak głośno się zachowywali, że inni goście lokalu postanowili wezwać policjantów.

Ok 16.30 do lokalu przyjchali policjanci, którzy zastali tam 10 osób, ( 5 chłopców i 5 dziewczyn), poddano ich badaniu trzeźwości urządzeniem Alcoblow. Wykazało ono, że osoby znajdują się pod działaniem alkoholu. W związku z tymi wskazaniami wszyscy zostali doprowadzeni do komisariatu. Po ponownym badaniu trzeźwości przy użyciu alko-sensora – policjanci potwierdzili, że wszyscy doprowadzeni to nieletni. 

Trzy dziewczyny nie mają jeszcze ukończone 15 lat, a jedna z nich miała w organizmie promil alkoholu. Pozostali nieletni to sześcioro szesnastolatków (jeden z nich 1.6 promila),  i jeden siedemnastolatek ,( 1.1 promila). 

– W sumie z dziesięciu osób osiem było nietrzeźwych, a  dwie dziewczyny znajdowały się w stanie po użyciu alkoholu – informuje Stanisław Piegza, rzecznik prasowy KPP w Limanowej.

– Po czynnościach wszyscy zostali przekazani opiekunom prawnym, nieletnimi zajmie się Sąd Rodzinny. Ustalenia wykazały, że pracownica lokalu podała im alkohol. Jej i właścicielowi grozi grzywna. Na pewno zostanie skierowany wniosek do Burmistrza Mszany Dolnej o cofnięcie koncesji na sprzedaż alkoholu w tym lokalu. 

Zobacz również