Nowy Sącz. Szybcy na torze, bezpieczni na drodze

Nowy Sącz. Szybcy na torze, bezpieczni na drodze

W najbliższą sobotę, 6 września w Nowym Sączu odbędzie się II edycja akcji "Szybcy na torze, bezpieczni na drodze". Akcja ta promuje bezpieczną jazdę na drodze.

Głównym założeniem projektu jest zmniejszenie liczby i udziału procentowego kierowców w wieku do 24 lat powodujących wykroczenia drogowe w Małopolsce. W przeciwieństwie do ubiegłorocznej edycji, obecna dotyczy również kierowców w wieku od 16 lat, nie posiadających żadnych punktów karnych.

Tegoroczne wydarzenia organizowane w ramach projektu obejmą trzy największe miasta Małopolski: Kraków, Tarnów i Nowy Sącz. W drugiej edycji projektu nawiązana została współpraca z małopolskimi uczelniami, instytucjami publicznymi (policja, ośrodki ruchu drogowego, patronat władz miejskich i wojewódzkich, a także czołowymi krajowymi instytucjami związanymi z motoryzacją i bezpieczeństwem w ruchu drogowym).

Szybkie i Bezpieczne Nagrody!

W obecnej edycji nie może również zabraknąć wspaniałych nagród w konkursach indywidualnych jakimi są:

– karnety na tor wyścigowy z instruktażem bezpiecznej jazdy,

– instruktaże jazdy sportowej z kierowcą wyścigowym,

– kompleksowe kursy bezpiecznej jazdy na torze wyścigowym samochodem osobowym lub motocyklem,

Jazdy odbędą się u boku czołowych polskich zawodników w wyścigach rajdowych i samochodowych.

Przewidziane są również wyjazdy dla zwycięzców konkursów na GP Formuły 1 (Węgry i Niemcy).

W konkursach grupowych do wygrania będą równie cenne nagrody rzeczowe:

– notebooki,

– zestawy nawigacyjne GPS,

– aparaty fotograficzne.

Staże Bezpiecznej Jazdy!

Na terenie Krakowa, Tarnowa i Nowego Sącza zorganizowane zostaną trzy jednodniowe pokazy doskonalenia technik bezpiecznej jazdy przeprowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów wraz z komentarzem instruktora i pokazem na żywo, pokaz sprzętu policyjnego, możliwość przejażdżki na torze gokartowym dla uczestników konkursu na znajomość przepisów ruchu drogowego, symulacja stanu zachwiania trzeźwości przez Alkogogle, instruktaż policji na temat bezpiecznego przewożenia dzieci, symulacja wypadku drogowego z udziałem kaskaderów w samochodach i na motocyklach oraz pokazem ratownictwa medycznego.

Zobacz również