Odkryj Beskid Wyspowy. Więcej atrakcji w IV edycji

Odkryj Beskid Wyspowy. Więcej atrakcji w IV edycji

Na Lubogoszczu spotkali się organizatorzy oraz samorządowcy aby wspólnie ustalić plan akcji na 2013 rok. IV edycja Odkryj Beskid Wyspowy zapowiada się interesująco. Będzie jej towarzyszyć wiele ciekawych imprez.

Po raz pierwszy odbędzie się Tydzień  Kultury Beskidu Wyspowego. Od 20- 28 lipca każdej z 8 gmin będą organizowane koncerty, wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy oraz seminaria. 

Pierwsze spotkanie, które zainicjuje odkrywanie szlaków Beskidzkich odbędzie się w nocy – 22 czerwca. Gospodarzem akcji będzie gmina dobra, która będzie jak 3 edycji organizowała wyjście na Śnieżnicę i wspólnie z gminą Tymbark spotkanie na Łopieniu.

Nowością również będą sobotnie spotkania odkrywców. Takie już samodzielnie chce na Miejskiej Górze zorganizować miasto Limanowa.

Nie 12 tak jak w 3 edycji, a 14, być może również 15 szczytów będzie odkrywanych w 4 edycji. Wyjście na Kamionną chce zorganizować gmina Laskowa, natomiast gmina Łącko będzie gospodarzem akcji na Modyniu. Tym samym akcja rozszerzy się o powiat sądecki.

Jedną z ostatnich gór Beskidu Wyspowego którą odkryją turyści będzie królowa Beskidy wyspowego. Będzie równie ciekawie jak w minionej akcji.

IV edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy zakończy festiwal Beskidzka Podkówecka, który odbędzie się w Lubniu.

Nowy rok również będzie można rozpocząć turystycznie za sprawą sylwestra spędzonego na Lubogoszczu. Organizatorzy dla odważnych i wytrwałych chcących zdobyć 7 szczytów w jeden przygotowali specjalną wędrówkę Tour Mszana Dolna (1 maja).

Beskid Wyspowy, to nie tylko góry i kultura regionu. To również bogata baza wypoczynkowa. Weekend za pół ceny to kolejna oferta dla turystów i ukłon w stronę właścicieli pensjonatów, hoteli a także gospodarstw agroturystycznych. Od 21 do 23 czerwca zatrzymując się w jednym ze wspomnianych miejsc zapłacimy połowę ceny, którą w pozostałych dniach w roku musielibyśmy zapłacić.

 

Zobacz również