Zawodnicy Kyokushin Karate z pięcioma medalami w II Galizia Cup

Zawodnicy Kyokushin Karate z pięcioma medalami w II Galizia Cup

W Leżajsku po raz drugi odbyły się zawody w karate – Galizia Cup. 311 zawodników z 45 klubów z 6 krajów. Wśród nich zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate. Do Leżajska zawitały również ekipy z Ukrainy, Słowacji, Hiszpanii, Węgier i Białorusii.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała 8 osobowa ekipa w składzie: Oskar Kumor, Karolina Halat, Patrycja Kogutowicz, Agnieszka Puch, Rafał Puch, Paweł Tokarczyk oraz Patryk Mruk wraz z Senseiami: Zbigniewem Golińskim i Zbigniewem Gągolą, którzy sędziowali podczas II Galizia Cup.

Ta nieliczna grupa zdobyła 5 medali! 1 złoty medal, 1 srebrny medal oraz 3 brązowe medale w konkurencji full contact w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych.

  • Oskar Kumor, złoty medal w kategorii 75 kg – junior młodszy,
  • Halat Karolina, srebrny medal w swojej kategorii – kadetka,
  • Patrycja Kogutowiczbrązowy medal w kategorii +55 kg – juniorka młodsza,
  • Agnieszka Puch, brązowy medal w kategorii -55 kg – juniorka młodsza,
  • Paweł Tokarczyk, brązowy medal w kategorii +80 kg – senior.

Oskar Kumor w pięknym stylu pokonał swoich przeciwników w eliminacjach w kategorii -75 kg junior młodszy, również w półfinale oraz finale nie miał sobie równych i ostatecznie zdobył pierwsze miejsce.

Halat Karolina po bardzo ciężkich eliminacjach, w których toczyła boje z dogrywkami, w półfinale nasza zawodniczka musiała uznać wyższość zawodniczki z Ukrainy.

Patrycja Kogutowicz bez większych problemów dostała się do premiowanej czwórki. W półfinale spotkała się z swoją odwieczną rywalką z Wrocławia, niestety tym razem Patrycja przegrała i ostatecznie zajęła 3 miejsce.

Agnieszka Puch mając trochę szczęścia zawody rozpoczęła z pustym losem. Po wygranej jednej walce eliminacyjnej znalazła się w czwórce najlepszych, gdzie w półfinale po ciężkiej walce z dogrywką nasza młoda zawodniczka  niestety uległa swojej przeciwniczce.

Paweł Tokarczyk po bardzo ładnych walkach eliminacyjnych w półfinale decyzją sędziów musiał uznać wyższość przeciwnika.

Patryk Mruk, Rafał Puch oraz Anna Kądziołka niestety odpadli już w eliminacjach, po bardzo wyrównanych walkach eliminacyjnych niestety musieli zakończyć tegoroczną przygodę z Galizia Cup.

Źródło: karate.limanowa.pl

Zobacz również