Młodzi ludzie stawiają na ekologię

Młodzi ludzie stawiają na ekologię

Coraz więcej młodych ludzi interesuję się ekologią. Świadczyć może o tym chociażby fakt ich udziału w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody. Wzięło w nim udział ponad 400 uczniów ze szkół powiatu limanowskiego.

Po raz 3 młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich brała udział w finale powiatowego konkursu wiedzy o ochronie przyrody.

Do półfinału zakwalifikowało się 90 osób z 47 szkół Powiatu Limanowskiego. W finale wsytąpiła najlepsza 14-stka. Finaliści konkursu rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Mieli na to godzinę.

Wśród uczniów ze szkół podstawowych najlepszą okazała się być Kinga Filipek, ze szkoły z Jaworznej. Sylwia Filipiak z Jurkowa była bezkonkurencyjna wśród gimnazjalistów. Agnieszka Michalak uczennica z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej wygrała swoją kategorię.

Organizatorem całego konkursu było Starostwo Powiatowe w Limanowej, a nadzór merytoryczny nad przeprowadzeniem konkursu sprawowało Powiatowe Centrum Ekologiczne. Współorganizatorem  konkursu były Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Limanowa.

Patronat nad konkursem sprawowała nasza telewizja.

Zobacz również