Mszana Dolna. Wybory uzupełniające do Rady Miasta

Mszana Dolna. Wybory uzupełniające do Rady Miasta

Cztery osoby będą ubiegać się o 2 mandaty do Rady Miasta w Mszanie Dolnej. Wybory uzupełniające w mieście odbędą się 9 grudnia.

Do urn mieszkańcy Mszany Dolnej pójdą z dwóch okręgów. W sądeckiej PKW zarejestrowały się dwa komitety wyborcze ; „Dla Mszany” i „Razem w przyszłość”.

Oba zgłosiły do wyborów po dwóch kandydatów. I tak KWW „Dla Mszany” wystawił do walki o mandaty: Wojciecha Jamroza (l. 66), związanego z mszańską orkiestrą dętą OSP. To również jej wieloletni kapelmistrz. Postać niezwykle barwna i zaangażowana w życie kulturalne miasta, rozmiłowany w zagórzańskiej kulturze. W ostatnich wyborach uplasował się tuż „za podium” – głosów wystarczyło na zajęcie czwartego miejsca, zaś mandatów w tym okręgu do zdobycia było tylko trzy. Jego kontrkandydatem będzie młody, bo zaledwie 26 letni Artur Widzisz, syn Wojciecha, który z powodzeniem kilka lat temu piastował mandat rajcy z tamtego okręgu. O losie drugiego mandatu zdecydują mieszkańcy-wyborcy z obu mszańskich  osiedli bloków mieszkalnych.

O jedyny mandat powalczą dwie panie – Agnieszka Sasal (l. 37), nauczycielka języka niemieckiego, spróbuje zdobyć mandat w barwach KWW „Razem w przyszłość”. Jej rywalką będzie Urszula Kalińska (l.53) Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej im.Wł.Orkana.

O dwa mandaty utracone przez Macieja Dulębę i Rafała Darę stoczą wyborczy bój cztery osoby. NSA w Warszawie odrzucił ich odwołanie – wcześniej rację Radzie Miasta przyznał wojewoda i WSA w Krakowie uznając, że radny nie może prowadzić działalności gospodarczej na mieniu komunalnym. Obaj radni mieli na uporządkowanie swoich spraw trzy miesiące, ale nie zrobili tego.

Zobacz również