Nagrodzono wójtów i burmistrzów

Nagrodzono wójtów i burmistrzów

Po raz trzynasty w plebiscycie Gazety Krakowskie oraz Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski nagrodzono najpopularniejszych wójtów, a po raz trzeci wyróżnienia przyznano także małopolskim burmistrzom. Wśród nagrodzonych nie znalazł się samorządowiec z naszego regionu.

Na wójtów i burmistrzów czytelnicy Gazety Krakowskiej mogli głosować wysyłając swój głos sms-em lub wypełniając kupon drukowany w dzienniku. W tym roku na najpopularniejszych samorządowców oddano 28 tys. głosów.

– Ten plebiscyt to dowód wdzięczności i uznania – mówił redaktor naczelny Gazety Krakowskiej Wojciech Harpula. – Cieszymy się, że Małopolska ma takich gospodarzy jak wy – dodał.

– W Małopolsce od zawsze zakorzeniona jest samorządność i współpraca. Dzisiejszy dzień to święto samorządowców i czas na powiedzenie „dziękuję” – mówił z kolei przewodniczący Sejmiku i Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Kazimierz Barczyk.

Do nagrodzonych wójtów i burmistrzów z gratulacjami zwrócił się również wicemarszałek Wojciech Kozak: – To wy inspirujecie Zarząd Województwa Małopolskiego, to wy skutecznie aplikujecie o środki europejskie i sprawiacie, że nasza Małopolska zmienia się jak żaden inny region – mówił wicemarszałek.

W XIII Plebiscycie Najpopularniejszy Wójt Małopolski „witosowe kapelusze” otrzymali wójtowie: gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski, gminy Korzenna Leszek Skowron, gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz, gminy Podegrodzie Małgorzata Gromala, gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, gminy Szczurowa Marian Zalewski, gminy Gnojnik Sławomir Paterek, gminy Łapanów Jan Kulig, gminy Łapsze Niżne Paweł Dziuban oraz gminy Lipnica Murowana Tomasz Gromala.

Na miano najlepszych burmistrzów według czytelników zasługują natomiast: burmistrz Krynicy-Zdrój Dariusz Reśko, burmistrz Miasta i Gminy Radłów Zbigniew Mączka, burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł, burmistrz Chełmka Andrzej Saternus oraz burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka.

Źródło: malopolskie.pl

Zobacz również