"Szlachetna paczka" trafi do 20 rodzin w regionie

"Szlachetna paczka" trafi do 20 rodzin w regionie

Teraz Ty możesz zostać bohaterem i zmieniać świat na lepsze! To hasło tegorocznej akcji "Szlachetna paczka". Po raz pierwszy jest ona organizowana w Limanowej. W Polsce tysiące rodzin żyje w biedzie – od 17 listopada możesz wybrać jedną z nich i przygotować dla niej konkretną pomoc.

Szlachetna Paczka organizowana jest po raz dwunasty, natomiast w rejonie Limanowej i okolic po raz pierwszy. W nocy z 16 na 17 listopada została uruchomiona na stronie internetowej akcji baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę.  8 grudnia w 430 miejscach Polski- w tym w naszym rejonie- otwarte zostaną magazyny, do których darczyńcy mają dowieść paczki. Z magazynów paczki zostaną dostarczone do rodzin, a darczyńcy otrzymują informację zwrotną – relację z wręczenia paczki.

Wśród rodzin potrzebujących w bazie rejonu LIMANOWA i okolice znalazły się rodziny z Gminy i Miasta Limanowa, z Gminy Laskowa i Gminy Trzciana. Są to rodziny które żyją w niezawinionej biedzie a pomoc im darowana ma szanse, że zaowocuje i będzie impulsem do zmiany.

Hasło Szlachetnej Paczki 2012 – „Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze” – to zachęta do wyjścia z tłumu, by wreszcie zmienić otaczający nas świat. – Dążymy do świata, w którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi. Pomagają tym, którzy znaleźli się w potrzebie, próbują ich zrozumieć – mówi ks. Jacek Stryczek , pomysłodawca Szlachetnej Paczki. – Chodzi o to, żeby przestać patrzeć na świat przez szybę z własnego ciepłego domu, ale otworzyć okno, wyjść i zaangażować się. My w Paczce już to robimy, teraz zapraszamy, żeby zmieniać świat razem z nami!

Tylko w ubiegłym roku wartość pomocy przekazanej w paczkach przekroczyła 18 mln zł. W akcję zaangażowało się prawie 150 tys. darczyńców, w tym wiele znanych osób: Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, Jerzy Dudek, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcji pobłogosławił także Ojciec Święty, Benedykt XVI .

Jak zrobić Paczkę?

– Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl  ( REJON LIMANOWA I OKOLICE) i wybierz rodzinę, dla której przygotujesz paczkę na Święta.
– Zaproś do projektu rodzinę i znajomych , kolegów i koleżanki z pracy lub ze szkoły– wspólnie możecie zdziałać więcej!  Paczkę mogą przygotowywać zarówno osoby prywatne jak i  firmy i instytucje.
– Przygotuj paczkę według listy potrzeb – dzięki temu rodzina, którą wybrałeś, dostanie na święta dokładnie taką pomoc, jakiej potrzebuje.

– Wolontariusz zawiezie twoją paczkę do potrzebującej rodziny, a ty otrzymasz informację, jak została przyjęta pomoc.
Projekt można też wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto lub wysłanie charytatywnego SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT) .

Zobacz również