W Galivaere Justyna Kowalczyk zajęła 27 miejsce

Na inaugurację sezonu w biegach narciarskich w szwedzkim Galivaere Justyna Kowalczyk zajęła 27 miejsce. Zawody wygrała Marit Bjoergen przed swoją rodaczką Therese Johaug i Amerykanką K. Randall.

Na starcie zawodów w szwedzkim Gallivare stanęło 78 zawodniczek . Sezon 2012/13 zainaugurował bieg na dystansie 10 km techniką dowolną.

Już niemal tradycyjnie pierwsze zwycięstwo odniosła Marit Bjoergen, pokonując swoją rodaczkę Therese Johaug oraz Amerykankę Kikkan Randall. Justyna Kowalczyk zanotowała jeden z gorszych startów inauguracyjnych, zajmując 27 lokatę ze stratą 1.23,5 do zwyciężczyni z Norwegii.

Pozostałe Polki zajęły odpowiednio: 44. Sylwia Jaśkowiec, 54. Paulina Maciuszek. Wracając do występu Justyny, nie ma co rozdzierać szat. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej nigdy nie czuła się zbyt pewnie na trasach w Gallivare. Zresztą każdorazowo początek sezonu nie był zbyt rewelacyjny, dla byłej zawodniczki Maratonu Mszana Dolna.

Justyna z całą pewnością się rozkręci, a kibice będą mieli wiele pociechy z występów jednej z największych gwiazd polskiego sportu. Jutro sztafety 4 x 5 km. Justyna wystartuję wraz z: Kornelią Kubińska, Sylwią Jaśkowiec oraz Pauliną Maciaszek.

Tak więc trzymajmy kciuki w niedzielne przedpołudnie, za jak najlepszy występ naszych dziewczyn.

Tekst: Rafał Kubowicz