Z Koszyc wracają z medalami

Z Koszyc wracają z medalami

7 złotych medali, 7 srebrnych i 6 brązowych medali zdobyli zawodnicy mszańskiego KORYO na zawodach taekwondo IIyo Cup 2012. Impreza zakończyła się 17 listopada w Koszycach.

Koszyce gościły 290 zawodników reprezentujących 28 reprezentacji klubowych z 9 państw Europy na zawodach taekwondo IIyo Cup 2012. Zawodnicy UKS KORYO w klasyfikacji drużynowej, co prawda na podium nie stanęli, ale miejsce czwarte to absolutnie powód do dumy i ogromny sukces. Spośród startujących w Koszycach polskich klubów, żadna z ekip nie zdołała wyprzedzić zawodników z Mszany Dolnej. Medalowy „urobek” reprezentantów z Mszany Dolnej musi budzić uznanie i szacunek.

Trener Karpierz zabrał do Koszyc Mateusza Szczęsnowskiego i Karolinę Szczęsnowską, Patrycję Kornaś i Krystiana Kornasia, Bartka Olajossy, Bartosza Krzysztofiaka, Kamila Skolarusa, Kamila Kotarskiego, Przemka Oczkowskiego, Sławka Janię, Izabelę Majerczyk, Mirosława Majerczyka, Klaudię Kujacz, Maksymiliana Śmieszka, Kacpra Piaskowego, Kacpra Wacławika, Gabriela i Julkę Dara, Sarę Suś i oczywiście Sabinę Kornaś. Ta „dwudziestka” wróciła z Koszyc z 19 medalami .

Źródło: UM mszana Dolna

Zobacz również