Czy "urzędowe" Pajero mogło wyjechać na drogę?

Czy "urzędowe" Pajero mogło wyjechać na drogę?

Czy samochód wystawiony na przetarg, może być do jego daty sprzedaży używany? Tak właśnie było w przypadku Mitsubishi Pajero, który w poniedziałek uległ kolizji. W tym samym dniu miał się odbyć przetarg "terenwówki". Właścicielem auta jest UG w Mszanie Dolnej.

Do tego zdarzenia drogowego doszło ok 10.30 na „krajówce” w Podłopieniu. O tej samej godzinie w Urzędzie Gminy w Mszanie Dolnej miało nastąpić otawrcie kopert z ofertami na zakup tego pojazdu.

– Od kierowcy samochodu Mitshubishi Pajero usłyszeliśmy, że stracił on panowanie nad samochodem, ponieważ pękła lewa tylna opna samochodu – mówi Stanisław Piegza, rzecznik prasowy limanowskich policjantów.

– Rzeczywiscie opona była uszkodzona wraz z kołem. Psażerka jadąca tym samochodem została odwieziona do szpitala w Limanowej. Tam po udzieleniu jej pomocy szpital opuściła.

Samochodem tym podróżowali funkcjonariusze straży gminnej z Mszany Dolnej. I może w całym wydarzeniu nie byloby nic nadzwyczajnego (takie przypadki na drogach sie zdarzają, przyp.red.) gdyby nie fakt, że auto było wystawione na sprzedaż. W tym samym dniu miał się odbyć przetrag.

Analizując punkt po punkcie ofertę przetargową można dojść do wniosku, że nie warto startować do takiego przetargu. Chyba, że chce się z kieszeni pozbyć 1400 złotych (tyle bowiem wynosiło wadium).

Punkt 12. Urząd Gminy Mszana Dolna zastrzega sobie możłiwosć odwołania przetargu bez podania przyczyny.

Punkt 13. Urząd Gminy Mszana Dolna nie bierze odpowiedzialności za stan techniczny sprzedawanego samochodu.

Punkt 15. Przedmiotowy pojazd można oglądać od poniedziałku do piątku w godź. 8.00-15.00.

Skoro chce się zbyć samochód, to czy powinien on być używany również w tym samym dniu, kiedy może on trafić w inne ręce?

Oferta przetargowa jest TUTAJ.

Zobacz również