Fan Klub kibicuje – Justyna dominuje…w Canmore

Fan Klub kibicuje – Justyna dominuje…w Canmore

Kibice z Fan Klubu Justyny Kowalczyk cieszyli się z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa swojej rodaczki w kanadyjskim Canmore. Polka wygrała bieg na swojej ulubionej trasie – 10 km techniką klasyczną ze startu wspólnego.

Forma Justyny Kowalczyk rośnie. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej zanotowała  znakomity start w kanadyjskim Canmore, wygrywając bieg masowy na 10 kilometrów stylem klasycznym. 22 pucharowe zwycięstwo, ani na moment nie było zagrożone. Justyna od początku do końca rywalizacji, pokazywała rywalkom plecy.

Dzięki temu zwycięstwu narciarka z Kasiny Wielkiej awansowała na 2 miejsce w klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata z 375 punktami. Obiekt w Górach Skalistych, na których odbywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Calgary (1988 r.), Justyna Kowalczyk darzy szczególną sympatią.

Na 7 startów (4 występy w sez. 2007/08 oraz 2 w sez. 2009/10), tylko raz nie wskoczyła na podium zawodów Pucharu Świata. Wypada szczerze pogratulować, fenomenalnego występu. Już w sobotę 15 grudnia, następny start w sprincie stylem dowolnym.       

Tekst: Rafał Kubowicz.

Zobacz również