Justyna Kowalczyk 11 w Kuusamo

W Kuusamo w biegu na 5 km techniką łyżwową Justyna Kowalczyk zajęła 11 miejsce. Bezkonkurencyjna była Marit Bjoergen, która wyprzedziła amerykankę Kikkan Randall. Trzecia była Julia Czekaliewa, która do zwyciężczyni straciła 24,5 s.

W piątkowym sprincie, który równiez odbył się Kuusamo justyna Kowalczyk zajęła 7 miejsce. W niedzielę ostatnie zawody z cyklu Ruka Triple. Bieg pościgowy na 10km techniką klasyczną.

Za nami dwa dni pucharowej rywalizacji w fińskim Kuusamo. Tradycyjne zawody „Ruka Triple”, jak na razie zdominowane są przez Norweżkę Marit Bjoergen. Zawodniczka ze Skandynawii dosłownie miażdży rywalki. Występy Justyny Kowalczyk są zdecydowanie lepsze, niż w poprzedni weekend w Gallivare. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej znakomicie zaprezentowała się w piątkowych eliminacjach sprintu klasykiem, gdzie osiągnęła najlepszy czas. Zawody zakończyła na półfinale (dało jej to ogólnie 7 miejsce), gdzie zajęła 3 miejsce za Rosjanką Szapowałową oraz Marit Bjoergen.

Finał do którego Justynie zabrakło 0,1 s, wygrała wspomniana wyżej Bjoergen. Sobotnie 5 km stylem dowolnym, była zawodniczka Maratonu Mszana Dolna ukończyła na 11 miejscu . W klasyfikacji ogólnej „Ruka Triple” zajmuje 5 miejsce ze stratą ponad minuty do liderującej Marit Bjoergen.

W niedzielne przedpołudnie odbędzie się bieg pościgowy na 10 km stylem klasycznym. Przy wzrastającej formie zawodniczki, liczymy na miłą niespodziankę w postaci miejsca na podium. Byłoby to 50, jubileuszowe miejsce na podium, w historii startów Justyny Kowalczyk w zawodach rangi Pucharu Świata.

Tekst: Rafał Kubowicz