Limanowa. Wyprawa po wolność

Limanowa. Wyprawa po wolność

Ponad 8000 km w 6 miesięcy, od Jakucka do Kalkuty – taki włąsnie dystans pokonali Tomasz Grzywaczewski, Bartosz Malinowski i Filip Dożdż szlakiem bohaterów powieści Sławomira Rawicza "Długi marsz". O wyprawie życia młodym ludziom w Limanowej opowiedział Tomasz Grzywaczewski.

Jest zima 1941 roku. Z sowieckiego łagru pod Jakuckiem wydostaje się grupa siedmiu straceńców. Prowadzeni przez Polaka uciekinierzy przedzierają się przez Syberię, Mongolię, Pustynię Gobi, Tybet oraz Himalaje i po wielu miesiącach morderczego marszu docierają do Kalkuty w Indiach, dokonując jednej z najbardziej epickich ucieczek w dziejach ludzkości. W latach 50. ich losy zostały opisane w bestsellerowej książce Sławomira Rawicza „Długi marsz”, przetłumaczonej na 25 języków i wydanej w kilku milionach egzemplarzy.

W 2010 r. trzej młodzi podróżnicy: Tomasz Grzywaczewski, Bartosz Malinowski i Filip Drożdż postanowili przypomnieć historię Wielkiej Ucieczki. Spływali rzekami, wędrowali pieszo, konno i na rowerach. W trakcie trwającej sześć miesięcy wyprawy „Long Walk Plus Expedition”, przebyli ponad 8.000 km przez jedne z najbardziej niegościnnych rejonów naszej planety. W listopadzie dotarli do Kalkuty, tym samym oddając hołd nie tylko bohaterom „Długiego Marszu”, ale również wszystkim Polakom zesłanym na „nieludzką ziemię”, z których wielu pozostało tam na zawsze.

www.mediatravel.pl

Więcej na ten temat znajdziecie na stronie:

www.longwalk.pl


Zobacz również