Policjanci uczą bezpieczeństwa na drodze i w sieci

Policjanci uczą bezpieczeństwa na drodze i w sieci

Bezpieczeństwo dzieci stało się priorytetem dla działań informacyjnych policjantów z Mszany Dolnej. Tym razem funkcjonariusze odwiedzili szkołę podstawową w Olszówce.

Na spotkanie z policjantami KP w Mszanie Dolnej przyszli przedszkolaki, a także uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Wszyscy otrzymali nagrody książkowe, zabawaki i odblaski, z których na pewno maluchy z Olszówki będa korzystać. Ufundował je radny gminy Czesław Nawara.

– Pan Czesław Nawara mimo, że nie ma swoich dzieci w szkole, to zawsze chętnie nam pomaga i nas wspiera – mówi Piotr Kowalik, nauczyciel szkoły w Olszówce. Połączyliśmy w ten sposób przyjemne z pożytecznym – dodaje.

Celem takich spotkań jest przede wszystkim rozpowszechnienie wśród dzieci zachowań i nawyków umożliwiających uniknięcie niebezpieczeństw na jakie mogą być narażone w drodze do szkoły, w szkole, a także w domu.

– Tych zagrożeń nie brakuje. Jestem kierowcą, wiem jakie u nas są wąskie pobocza. Więc każde dziecko, które jest wyposażone w taki odblask, który można nakleić na ubranie czy tornister, będzie widoczne z daleka – podsumowuje spotkanie z dziećmi z Olszówki Marek Szczepański, Komendant KP w Mszanie Dolnej.

Policjanci z Mszany Dolnej mówili równiez o zagrożeniach związanych z Intrenetem. Na zakończenie spotkania z policją z Mszany dolnej Ci bardziej odważniejsi mogli wcielić się w rolę policjanta będącego na meczu piłkarskim.

Zobacz również