Tenisiści Płomienia docenieni przez samorządowców

Po sukcesie w Lidzbarku Warmińskim, gdzie Bartosz Sułkowski i Dawid Kosmal triumfowali w Finale Ogólnopolskiego Drużynowego Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych o Puchar PZTS, bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się również Kinga Kosmal.

Zawodniczka uczestniczyła w II Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Kadetów, który odbył się w dniach 15-16 grudnia w Luboniu koło Poznania. Młoda tenisistka uzyskała lepszy rezultat niż w I OTK, który rozegrano w październiku w Limanowej. Uplasowała się tam w przedziale 21-24, w Luboniu natomiast zajęła miejsce w przedziale 9-12. W pierwszym dniu zmagań Kinga wyszła z grupy po dwóch zwycięstwach i awansowała do turnieju głównego. W niedzielę rozegrała dwa pojedynki, z których przegrała pierwszy, decydujący o wejściu do ósemki (0-4). W kolejnym odniosła zwycięstwo 4-1. III turniej odbędzie się w Lidzbarku Warmińskim 9-10 marca 2013 r.

Osiągnięcia młodych sportowców dostrzegają władze Limanowej. 19 grudnia w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie, podczas którego Bartosz Sułkowski oraz Dawid Kosmal w obecności radnych otrzymali z rąk Przewodniczącej Rady Miasta Ireny Grosickiej i Burmistrza Władysława Biedy listy gratulacyjne, a także nagrody rzeczowe. W spotkaniu uczestniczyli również rodzice zawodników, trener oraz dyrektor ZSS nr 4 w Limanowej.