Uważaj na fałszywych sprzedawców dekoderów

Uważaj na fałszywych sprzedawców dekoderów

Do końca lipca 2013 roku w Polsce ma zakończyć się era analogowej telewizji naziemnej. Dlatego nie ma się co dziwić, że rośnie zainteresowanie takimi oto dekoderami. Uważajmy również na fałszywych akwizytorów, którzy je oferują.

– Uważajmy zwłaszcza teraz, w okresie przedświątecznym, kiedy poszukując prezentu chcemy naszym bliskim podarować tego typu niespodziankeę – ostrzega Stanisław Piegza, rzecznik KPP w Limanowej.

Potencjalnym oszukanym może zostać każdy z nas. Fałszywi sprzedawcy dekoderów najpierw oferują podpisanie fikcyjnej umowy upominając się o zaliczkę. Otrzymując taka umowę w naszych oczach fałszerz staje bardzo wiarygodny. W ten sposób uśpił naszą czujność i uwagę. Dlatego też warto skorzystać z fachowej pomocy.

– Dokodery sprzedajmy w cenie od 90 do 120 złotych – mówi Magdalena Wątroba z firmy Intersieć w Limanowej.

Bo firma Intersieć zajmuje się nie tylko świadczeniem kompleksowych usług telekomunikacyjnych. Sprzedaje dekodery do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVBT.

– Taki dekoder jest potrzebny aby po wyłączeniu sygnału analogowego móc odbierać kanały telewizji cyfrowej – dodaje z kolei Sławek, który zajmuje się montażem tego typu dekoderów.

Sam dekoder nie wystarczy. Potrzebna jest również antena, która w naszym górskim terenie na pewno się przyda. Taką można kupić już za 120 złotych również w Intersieci na ulicy Jana Pawła II w Limanowej. Firma zainstaluje również potrzebny zestaw do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Więcej szczegółów znajdzicie na stronie: www.intersiec.net.pl

Zobacz również