W Wigilie szopka "ożywi" mszański rynek

W Wigilie szopka "ożywi" mszański rynek

W wigilię mszański rynek ma ożywić postawiona tam żywa szopka. Do przyjścia w ten wieczór zachęca wszystkich strona internetowa miasta (…) chcemy mieszkańcom naszego miasta, ale też gościom, którzy do nas czas świąteczny zawitają, zaproponować coś nowego (…).

O godzinie 23.15 mieszkańcy miasta i turyści spotkają się na pierwszej „kolędzie” na Rynku. Stanęła tam również choinka, którą w Boże Narodzenie przyozdobią dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Miejskich nr 1 im.H.Sienkiewicza.

Tuż przy niej stanie wielka szopa, taka stara, tradycyjna obora, a w niej ….. Matka Boża, św. Józef, aniołowie, pasterze i Ten najważniejszy, który tej Nocy się narodzi – Jezus. Będzie żłóbek i dużo siana. I będą żywe zwierzęta! Jakie? Trzeba przyjść we Wigilię na Rynek, by się o tym przekonać.
 
Każdy kto się wybiera na msząński rynek powinien wziąć ze sobą opłatek – będzie okazja, by nim się podzielić. Świąteczne życzenia złoży wszystkim ks. Jerzy Raźny, proboszcz parafii p.w. Św. Michała Archanioła. Przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP wszyscy przejdą z Rynku do kościoła św. Michała na uroczystą mszę pasterską.
Źródło: UM Mszana Dolna

Zobacz również