Iveco dla strażaków z Glisnego

Iveco dla strażaków z Glisnego

Strażacy z Glisnego (gm Mszana Dolna) mają swój wóz bojowy. Iveco zostało kupione w Niemczech. Choć auto jest używane to na pewno się przyda – mówią strażacy z Glisnego.

Na uroczystość przybyli licznie mieszkańcy oraz przedstawiciele Gminy: Wójt Bronisław Żaba, jego Zastępca Tadeusz Klimek, Radni Gminy Mszana Dolna: Wojciech Gil i Piotr Doll, a także Prezesi jednostek OSP z terenu naszej Gminy. Przybył również młodszy brygadier Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej TomaszPawlik, komendant Zarządu Miejsko-Gminnego OSP Marek Szczypka oraz Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP RP Tadeusz Patalita. Wśród gości obecna była Dyrektor szkoły w Glisnem, Pani Krystyna Pajka.
– Nie tak często mamy takie wydarzenie, które przekracza granice naszej miejscowości – powiedział witając wszystkich rektor kościoła ks. Andrzej Sawulski. W homilii wspominając postać patrona strażaków św. Floriana życzył, by jego przykład mocnej wiary był dla druhów zawsze wzorem, by ich wiara była podobnie odważna i przekazywana następnym pokoleniom. Niebezpieczną pracę strażaków polecano w modlitwie i proszono o dary nieba dla ich rodzin.
Po Mszy św. na placu kościelnym odbył się liturgiczny obrzęd błogosławieństwa i poświęcenia pojazdu, zakończony dźwiękiem syreny uruchomionym z tej okazji przez jednego z kierowców druha Andrzeja Leśniaka.
Druga część uroczystości miała miejsce w szkole, gdzie Prezes OSP w Glisnem, Jan Aleksandrowicz, przedstawił roczne sprawozdanie z działalności jednostki. Z kolei Naczelnik tej jednostki, Mieczysław Kaczor, mówił o ubiegłorocznej działalności bojowej, a Skarbnik, Tadeusz Michorczyk, podsumował sprawy finansowe. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Stanisław Blecharczyk, przedstawił pracę komisji, a na koniec jednogłośnie udzielono absolutorium Zarządowi OSP.
Używany wóz bojowy został zakupiony w Niemczech ze środków budżetowych Gminy Mszana Dolna. Wójt, Bolesław Żaba, zapoznał wszystkich z wydatkami związanymi z zakupem oraz pogratulował strażakom z Glisnego auta z napędem na cztery koła, mogącego brać udział w akcjach w trudno dostępnym terenie. Szkoda tylko – dodał Wójt – że jednostka OSP z Glisnego tak długo musiała czekać na ten wymarzony wóz bojowy.
– Cieszmy się tym dniem, bo w takiej małej miejscowości liczącej zaledwie 320 mieszkańców jest okazały wóz bojowy. Gdy przyszli Prezes ze Skarbnikiem, by zamówić Mszę św. i prosili o poświęcenie, a potem gdy już przywieziono samochód, Prezes Jan Aleksandrowicz podkreślił, że nareszcie mają taki wóz, o jakim marzyli – powiedział na zakończenie ks. Sawulski. To zasługa wielu ludzi, ale przede wszystkim Wójta Gminy, razem z Radą, którzy podjęli jasną i skuteczną decyzję w tej sprawie – dodał.

Źrodło:mszana.pl

Zobacz również