Kasina Wielka. Bezpiecznie na stoku

Kasina Wielka. Bezpiecznie na stoku

Dziś na stoku narciarskim Śnieżnica w Kasinie Wielkiej policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zorganizowali akcję Bezpiecznie na stoku z Inspektorkiem Wawelkiem.

Turniej w którym udział wzięły dzieci składał się z dwóch części – teoretycznej. Tam trzeba było wykazać się wiedzą na temat bezpiecznego zachowania się  na stoku. Teoria musiał być poparta również praktyką, czyli zjazdem slalomem. 

– Uczymy dzieci bezpiecznego poruszania się na stoku. Może to wszystkim wydawać się spraa oczywista, ale na stokach ciągle notujemy nieodpowiedzialne zachowania narciarzy – mówi o akcji nadkom. Izabaela Ciarka z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Wcześniej podobna akcja prz pomocy limanowskich policjantów była zorganizowana w Lubomierzu. Zarówno współorganizatorami akcji na stokach w Lubomierzu jak i w Kasinie Wielkie byli: Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Krakowie, Urząd Miasta Krakowa, Urząd Marszałkowski w Krakowie, Europe Direct w Krakowie, Małopolskie Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Krakowie.

Zobacz również