Nie straszny im mróz i śnieg

Nie straszny im mróz i śnieg

W miniony weekend do Limanowej przyjechał Shihan Wakiuchi, który z młodymi karatekami klubu Kyokushin przeprowadził kilka treningów. Winter Camp 2013, to również obóz na którym karatecy uzyskali swoje stopnie.

W obozie wzięło udział około 130 karateków z Polski, ale i z zagranicy (Słowacja, Czechy, Ukraina). Shihan Wakiuchi poprowadził wszystkie 5 treningów. Zawodnicy mogli więcej dowiedzieć się więcej o kihon, ido geiko, kata oraz kumite.

Po pierwszym niedzielnym treningu Shihan Wakiuchi zrobił wszystkim niespodziankę i zaprosił wszystkich uczestników zimowego obozu Kyokushin Karate do wspólnego grupowego zdjęcia na śniegu obok hali.

Tradycyjnie każdy taki obóz kończy się egzaminem na stopnie mistrzowskie. Tak też było i tym razem, w niedzielę od godziny trwał morderczy 5 godzinny egzamin, który przeprowadził Shihan Wakiuchi. Z Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate promocję do podejścia do egzaminu na stopień mistrzowski otrzymali senpai: Marcin Guzik oraz Stanisław Król. Tylko ten ostatni zdał pozytywnie egzamin za co został wyróżniony na Sayonarze.

– Mamy jeszcze jeden “klubowy” powód do dumy, mamy kolejnego posiadacza czarnego pasa – mówił zadowolony Edward Goliński, szef limanowskiego Klubu Kratae Kyokushin.

– I tak jak my z bratem Edwardem przed kilkunastu laty wylewaliśmy poty i walczyliśmy w Polsce oraz w Europie o stopnie, tak teraz kolejne pokolenie, pokolenie naszych wychowanków podchodzi i bezbłędnie zdaje egzamin na stopnie mistrzowskie. To cieszy, że nasza praca nie idzie na marne – dodaje Sensei Goliński

Obecnie w klubie posiadamy 8 czarnych pasów: Sensei Edward Goliński 3 Dan, Zbigniew Goliński 3 Dan, Józef Haszczyc 2 Dan, Zbigniew Gągola 2 Dan, Sławomir Jasica 1 Dan, Piotr Ciuła 1 Dan, Marek Jasica 1 Dan oraz od 20 stycznia 2013 roku kolejny posiadacz czarnego pasa Marcin Guzik, który jest najmłodszym posiadaczem stopnia mistrzowskiego w 31 letniej historii klubu.

Źródło: karate.limanowa.pl

 

Zobacz również