Wystartowała Małopolska Liga biegów narciarskich. Miejsca jakie zajęli "nasi" uczniowie

Wystartowała Małopolska Liga biegów narciarskich. Miejsca jakie zajęli "nasi" uczniowie

15 stycznia wystartowała Małopolska Szkolna Liga SZS w biegach narciarskich organizowana przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy. Inauguracyjne zawody ligi odbyły się na trasach w Obidowej.

Na starcie stanęło prawie 300 zawodników z 24 szkół podstawowych i 24 gimnazjów z woj.małopolskiego.
Zawody stylem klasycznym, start interwałowy co 30 sekund, były prawdziwą szkołą „przetrwania” dla zawodników i serwsimenów odpowiedzialnych za przygotowanie nart. Różne rodzaje śniegu na trasie powodowały olbrzymie trudności ze smarowaniem.Przypadki biegu krokiem z odbicia na zjeździe nie należały do rzadkości.Niektóre kluby zdecydowały się na start na „gołych” nartach tzn. nie posmarowanych na „trzymanie”. Wybór koncepcji uzależniony był od poziomu reprezentowanego przez zawodników.

Wsród dziewczynek triumfowały dziś: Justyna Pradziad (1997), Natalia Tomaszewska (1998), Agnieszka Gucwa (1999), Sylwia Michalczak (2000), Kamila Gąsienica (2001) i Anna Nędza-Kubiniec (2002).

W grupie chłopców zwyciężyli: Patryk Chudoba (OPEN), Mateusz Siatka (1997), Mariusz Kwaśniowski (1998), Dariusz Staszel (1999), Dawid Damian (2000), Karol Smajdor (2001) oraz Jan Guńka (2002).

WYNIKI zawodów w Obidowej znajdziecie TUTAJ:

Liga Małopolska w ubiegłym sezonie była największą etapową imprezą w biegach narciarskich rozgrywaną w naszym kraju.

W 4 edycjach sezonu 2012 :Banica, Nowy Targ, Kasina Wielka i Wisniowa na starcie stanęło ponad 1400 młodych biegaczy narciarskich z całej Małopolski.

Rekord frekwencji padł w Kasinie Wielkiej, gdzie na starcie stanęło ponad 500 zawodników.

W tym sezonie zostaną rozegrane także 4 edycje Ligi Małopolskiej SZS kolejno w Obidowej (przeniesiono z Nowego Targu), Wysowej Zdroju,Kasinie Wielkiej i Wiśniowej.

Źródło:skipol.pl

Zobacz również