Kasina Wielka. Wizytacja kanoniczna kardynała Stanisława Dziwisza

Kasina Wielka. Wizytacja kanoniczna kardynała Stanisława Dziwisza

– Rodzina jest zagrożona, mówił do wiernych w Kasinie Wielkiej kardynał Stanisław Dziwisz. Metropolita archidiecezji krakowskiej udzielił młodzieży z parafii sakramentu bierzmowania.

Kardynał Stanisław Dziwisz został przywitany przez ks. Wiesława Maciaszka, rpoboszcza parafii. Uczestniczył nie tytlko we mszach świętych. Spotkał się z grupami parafialnymi działającymi w parafii. Odwiedził chorych. Był również w Ośrodku Rekolekcyjnym na Śnieżnicy.

Diecezjanie muszą wiedzieć, że mają biskupa, dlategop jestem tutaj, w tej historycznej miejscowości – mówił w rozmowie z reporterką TV28 kardynał Stanisław Dziwisz.

Metropolita Krakowski w kilku słowach skierowanych do parafian mówił o fundamencie rodziny. – Rodzina jest fundamentem kościoła, dlatego dużą wagę przykładam do duszpasterstwa rodzin. Błogosławiłem każdym małżeństwom z osobna. I byłem również u rodziny wielodzietnej.

Kanoniczna wizytacja pasterska odbywa się w każdej parafii co 5 lat. Jest ona nie tylko czynnością apostolską. Oceniana jest również działalność i zarządzanie parafią przez każdego jednego proboszcza.

 

Zobacz również