Kto jest bezpieczny w sieci. Wyniki konkursu

Kto jest bezpieczny w sieci. Wyniki konkursu

W Zespole Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej odbyło się uroczyste podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Bezpieczny Internet.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas od I-III gimnazjum z terenu powiatu limanowskiego. Udział w nim wzięło 33 uczniów z 17 gimnazjów.

Konkurs zorganizowano w ramach obchodów Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Honorowy Patronat objęli Wojewoda Małopolski, Starosta Limanowski i Burmistrz Miasta Limanowa.

Patronat merytoryczny sprawowała Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Fundacja Kidprotect.pl oraz Fundacja Dzieci Niczyje w ramach programu Saferinternet.pl.

Lista nagrodzonych:

I miejsce – Patryk Skorupa z ZSS nr 2 w Limanowej,
II miejsce – Kacper Krzyżak
z Publicznego Gimnazjum w Ujanowicach,
III miejsce – Kamil Leśniak
z ZPO Gimnazjum 4 w Mszanie Górnej,
IV miejsce – Przemysław Kołodziejczyk
z ZPO Gimnazjum 4 w Mszanie Górnej,
V miejsce – Katarzyna Mucha
z Gimnazjum Samorządowego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Tymbarku.


Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, profilaktyka zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży związanych z korzystaniem z Internetu, motywowanie społeczności szkolnych do angażowania się w inicjatywy społeczne propagujące bezpieczeństwo w sieci, upowszechnianie programów opracowanych w ramach kampanii Dziecko w Sieci, a także  uświadomienie potrzeby współpracy pomiędzy społecznością szkolną a Policją.

Źródło:powiat.limanowa.pl

Zobacz również