Latarnia w Mszanie Dolnej świeci dla seniorów

Latarnia w Mszanie Dolnej świeci dla seniorów

Wszyscy seniorzy, którzy chcą zapisać się na bezpłatne zajęcia komputerowe w ramach projektu "Polska Cyfrowa Równych Szans", mogą to zrobić zapisując się na takie właśnie zajęcia.

Projekt skierowany jest szczególnie do osób 50+, ale również młodsze osoby mogą z nich skorzystać.

16.00 Szkoła Podstawowa nr 1 – tam w każdy czwartek odbywają się bezpłatne zajęcia z obsługi komputera i internetu. Naszym lokalnym latarnikiem jest Radosław Radomski – latarnicy to osoby, które działają w lokalnym środowisku na rzecz edukacji cyfrowej. Uczą korzystania z najbardziej popularnych urządzeń elektronicznych: komputera, telefonu komórkowego i różnych urządzeń teleinformatycznych. Wprowadza w cyfrowy świat tych, którzy nigdy nie mieli do czynienia z komputerem i z tego powodu czują się wykluczeni.

Dlaczego Latarnicy? Przyjęto metaforę latarni morskich i opiekujących się nimi latarników. Latarnia morska wskazuje drogę tym, którzy potrafią odczytywać wysyłane przez nią sygnały. Tak jak każdy żeglarz powinien korzystać z tych sygnałów, tak by każdy Polak powinien potrafić korzystać z Internetu i  sprzętu komputerowego. Dlatego też serdecznie zapraszamy na zajęcia i zachęcamy, by osoby, które czytają tę informację przekazały ją dalej, tak jak sygnał latarni morskiej dotarł tam, gdzie jest potrzeba a jeszcze nie korzysta się z Internetu. Drodzy czytelnicy, jeśli macie w sąsiedztwie osobę, która byłaby zainteresowana takimi zajęciami, przekażcie jej informację.

Niezależnie od zajęć komputerowych zapraszamy na spotkania Klubu Radosnych Siątek “Dolina Marzeń” to bezpłatne zajęcia dla seniorów odbywające się w każdą środę – ustalono, że odbywać będzie się to na przemian w dwóch miejscach –  w Miejskiej Bibliotece i Domu Parafialnym z następującym podziałem: w Bibliotece będą zajęcia z pobudzaniem intelektu, a w salkach parafialnych można nastawić się na zajęcia ruchowe i rekreacyjne. Najbliższa środa – 27 luty to zajęcia ruchowe w Domu Parafialnym, kolejna środa 6 marca to spotkanie w Bibliotece. Następnie 13 marzec to ponownie zajęcia ruchowe i 20 marzec Biblioteka. Może teraz wydaje się to skomplikowane ale łatwiej jest przyjść na zajęcia w środę i umówić się na kolejne.

Zachęcamy również i MY.

Źródło:UM Mszana Dolna

Zobacz również