Limanowa. Chcieli ukraść płytki cermiczne

Limanowa. Chcieli ukraść płytki cermiczne

Policjanci z Limanowej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chcieli ukraść płytki ceramiczne z jednej z firm w Limanowej. Właściciel straty oszacował na ok tysiąc złotych.

W środę ok 22:20, w pobliżu magazynu z materiałami budowlanymi znajdującego się na ul. Fabrycznej w Limanowej, policjanci zauważyli dwóch młodych ludzi, którzy pod osłoną nocy podeszli do ogrodzenia tejże firmy, a jeden z tych ludzi wspiął się na nie i przedostał się na plac, po czym zaczął podawać kompanowi paczki płytek ceramicznych, a ten odnosił je spokojnie w pobliskie zarośla.

Policjanci postanowili więc zatrzymać obydwu złodziei, którzy widząc co się dzieje zaczęli uciekać. Jeden z nich po niedługim pościgu został zatrzymany, a drugi przedostał się na teren pobliskich ogródków działkowych i uciekał w stronę stacji paliw, a tam już oczekiwał na niego kolejny patrol i uciekinier został zatrzymany. Obydwu mężczyzn ( 23 i 19 latek) osadzono w KPP Limanowa.

Zdążyli oni ukraść 9 paczek płytek ceramicznych, których wartość, przybyły na miejsce właściciel firmy wycenił na 1 tys. zł. Podczas przesłuchania zatrzymani przyznali się łącznie do 6 kradzieży materiałów budowlanych, których dokonali na szkodę ww. firmy, a potem sprzedawali. W ręce policjantów wpadł jeszcze jeden młody człowiek (18 latek), który również uczestniczył w kradzieżach.

Zatrzymani poddali się dobrowolnie karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby wynoszący 3 lata, mają obowiązek naprawienia szkody, oprócz tego 19 i 18 latek zostali oddani pod dozór kuratora. Policjanci poszukują paserów, którzy kupowali kradziony towar.

Zobacz również