Mszana Dolna. III Koncert Noworoczny w ZSTI

Mszana Dolna. III Koncert Noworoczny w ZSTI

Tradycyjne i zagórzańskie kolędy, pastorałki oraz bardziej nowoczesne aranżacje, a nawet nieśmiertelne hity jak „Last Christmas” i „Jingle Bell Rock” można było usłyszeć w piątkowe przedpołudnie w ZSTI.

I chociaż po Świętach Bożego Narodzenia pozostało już tylko wspomnienie, a okres śpiewania kolęd właśnie dobiega końca, jeszcze przez kilka godzin można było poczuć „magię świąt”. A wszystko w ramach Koncertu Noworocznego, który w ZSTI odbył się już po raz trzeci.

Koncert Noworoczny, który ma charakter przeglądu zespołów szkolnych, z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku na scenie ZSTI postanowiło zaprezentować się aż 10 zespołów muzykujących szkołach podstawowych, w gimnazjach i w szkołach ponadgimnazjalnych gminy i miasta Mszana Dolna. W gościnne progi ZSTI zawitała także grupa przedszkolaków z Olszówki  ubranych w tradycyjne stroje ludowe. Jedynym warunkiem uczestnictwa w koncercie było przygotowanie świątecznego repertuaru. – Każda tradycja rodzi się powoli i w bólach, ale ten koncert przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – powiedział witając gości dyrektor ZSTI Andrzej Dębski, który równocześnie podziękował muzykom za rozwijanie pasji i chęć dzielenie się swoim talentem z innymi.

Gospodarzy reprezentował szkolny zespół Install Band, który ze względu na swoją specyficzną formułę istnieje w szkole od kilku lat. – To już czwarta generacja muzyków Install Bandu – mówił dyrektor. – Absolwenci odchodzą, ale zawsze na ich miejsce znajdują się następcy. Teraz się już nie dziwię, skąd się bierze tak liczna, utalentowana młodzież. To jesteście wy, którzy szukacie miejsca w murach naszej szkoły – tłumaczył gimnazjalistom dyrektor Dębski.

Pomysłodawczynią imprezy jest pedagog szkolny mgr Monika Bierowiec-Łysek, która niezmiennie od lat stawia na integrację szkół. – Chcemy, aby uczniowie z różnych szkół spotykali się. Jest to doskonała okazja, aby zapomnieć o rywalizacji, a lepiej się poznać – argumentuje pani pedagog, tłumacząc jednocześnie, dlaczego zdecydowano się na taką formułę imprezy: – To jest przegląd, a nie konkurs, chcemy wspólnie muzykować i bawić się, a nie rywalizować o miejsca, dlatego przygotowaliśmy dyplomy i upominki dla wszystkich zespołów.

O tym, że organizatorzy stawiają na integrację świadczy Jam Session, czyli wspólny występ wszystkich zespołów biorących udział w koncercie. W tym roku w finale wykonano tradycyjną polską kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, tym samym brawurowo kończąc okres śpiewania kolęd. – Za rok przyjdziemy znowu zakolędować – zapowiedział schodząc ze sceny Andrzej Leśniak, kierownik zespołu „Leśny Band” z Zespołu Szkół Miejskich nr

Zobacz również