Mszana Dolna. Obelisk uczci również ofiary katastrofy smoleńskiej

Mszana Dolna. Obelisk uczci również ofiary katastrofy smoleńskiej

Z inicjatywy Zbigniewa Jarosza, nauczyciela historii w parku Krasińskich w Mszanie Dolnej stanie obelisk. Będzie on upamiętniał ofiary Katynia. Jedna z 6 tabliczek zamocowana na tym obelisku będzie poświęcona ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Ideę Zbigniewa Jarosza wsparł Tadeusz Filipiak. Burmistrz Mszany Dolnej o pomyśle odsłonięcia w parku Krasińskich w Mszanie Dolnej poinformował radnych na ostatniej sesji. – Nie widzę w tym żadnej sensacji – krótko komentuje ten temat Tadeusz Filipiak.

Chętniej natomiast opowiada o samym pomeśle, który uważa za jak najbardziej trafiony. – Obelisk będzie miał 6 tabliczek z nazwiskami osób, które w Katyniu zostały zamrdowane. Są to osoby związana z Mszaną Dolną, bądź jego okolicami. Koszty wykonania obelisku są niewielkiedodaje T. Filipiak.

Kamień na którym mają być zamocowane tabliczki został przywieziony z Tęczyna. Jego odsłonięcie zastało zaplanowane na 17 kwietnia, a więc w dniu kiedy na Wawelu została pochowana para prezydencka, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.

Zobacz również