Tankowali paliwo "na koszt firmy"

Tankowali paliwo "na koszt firmy"

Policjanci z Kamienicy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy tankowali paliwo na koszt właściciela jednej z firm. O całej sprawie policje zawiadomił poszkodowany.

Policjanci podjęli więc w tej sprawie ustalenia, oraz nawiązali współpracę z kilkoma prywatnymi osobami, którzy pomogli w schwytaniu mężczyzn.

W miniony piątek ok 19:00 na jednej ze stacji paliw w Kamienicy zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy zatankowali 90 litrów paliwa, a jako płatnika wskazali właściciela ww. firmy. W tym przypadku do zapłacenia było prawie 500 zł. Obydwaj zatrzymani 38 i 55 latek, to mieszkańcy gm. Limanowa. Zostali oni osadzeni do dalszych czynności w KPP Limanowa.

Dwaj mężczyźni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów: – 38 latek, 9 oszustw, za co dobrowolnie poddał się karze roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 3 lata, ma do zapłacenia grzywnę 300 zł. oraz ma obowiązek naprawienia szkody; – 55 latek, 8 oszustw, za co dobrowolnie poddał się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 2 lata, ma do zapłacenia grzywnę 500 zł. oraz ma obowiązek naprawienia szkody; Łącznie obydwaj mężczyźni dopuścili się oszustw na około 3 tys. zł.

Zobacz również