Limanowa. 10 Józefinki w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego

Limanowa. 10 Józefinki w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego

Podczas Dnia Otwartego w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej odbyły się Józefinki. Z tej okazji zorganizowano liczne konkursy. Uczniowie mogli też odetchnąć z ulgą, gdyż nauczyciele byli dziś wyjątkowo wyrozumiali i nie wstawiali ocen niedostatecznych.

W ramach pierwszego Dnia Wiosny uczniowie brali udział m.in. w konkursie na najładniejszy i najbardziej pomysłowy strój. Rywalizację mogli zobaczyć gimnazjaliści z całego powiatu.

Pomysł wziął się stąd, że 19 marca są imieniny Józefa, a 21 marca to pierwszy dzień wiosny. Postanowiliśmy połączyć te dwa dni, a do tego zrobiliśmy Dzień Otwarty i zaprosiliśmy młodzież z całego powiatu limanowskiego – mówi dyrektor szkoły Eugeniusz Bogacz.

Gimnazjaliści mogli zobaczyć szkolne pracownie, zapoznać się ze specyfiką szkoły, a także poczuć atmosferę w niej panującą. Jest to dobra forma przekazania informacji na temat placówki dla potencjalnych uczniów.

Taka forma świętowania ma także inny cel. Jak mówi dyrektor szkoły Eugeniusz Bogacz – Chodzi o to, żeby młodzież zatrzymać w szkole, żeby nie myślała o pójściu na wagary, tylko żeby w tym dniu wszyscy uroczyście się bawili, a przy okazji tego dnia obchodzimy imieniny patrona naszej szkoły -Józefa Piłsudskiego.

Dzięki temu pomysłowi frekwencja w Dniu Wagarowicza była w szkole niemalże stuprocentowa.

Tekst: Natalia Graczykowska

Zobacz również