Limanowa. Pierwszy dzień wiosny w I LO w Limanowej

Limanowa. Pierwszy dzień wiosny w I LO w Limanowej

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Limanowej odbyły się Targi Edukacyjne. Odwiedziło je ponad pięciuset gimnazjalistów z terenu powiatu limanowskiego, co nie powinno nikogo dziwić, gdyż z roku na rok tego typu imprezy cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Swoje oferty zaprezentowały: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej, Zespół Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej, Zespół Szkół w Szczyrzycu, Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych „Ekonomik”, Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej, a także Stowarzyszenie Humaneo i oczywiście I LO w Limanowej.

Podstawowym celem tej imprezy jest zapoznanie gimnazjalistów ze specyfiką szkół, z ich ofertą edukacyjną, jak również z bazą i wyposażeniem. Anna Mruk, dyrektor I LO w Limanowej podkreśla, że większość szkół zadeklarowała obecność w formie grup zorganizowanych. Nie zabrakło też rodziców.

Termin nie został wybrany przypadkowo.-  Jak wszyscy wiedzą jest to pierwszy dzień wiosny, czyli tradycyjny Dzień Wagarowicza, i aby uczniowie nie chcieli uciekać ze szkoły, my zapewniamy maksimum możliwych atrakcji na terenie szkoły. Dlatego zorganizowaliśmy dzień otwarty, który już od kilku lat funkcjonuje jako Dzień Języków Obcych – dodaje Anna Mruk.

W tym roku wszystkie klasy pierwsze przygotowały dla gości i uczniów szkoły prezentacje dotyczące jednego obszaru językowego. Autorzy najlepszych prezentacji otrzymają atrakcyjne nagrody, m.in. wyjazd za granicę.

Tekst: Natalia Graczykowska

Zobacz również