Koncert Roberta Żuławskiego w limanowskiej bibliotece

Koncert Roberta Żuławskiego w limanowskiej bibliotece

W najbliższy piątek (5.04) o godzinie 17.00 w limanowskiej bibliotece koncert poetycki Roberta Żurawskiego, młodego, ale zdolnego i już doświadczonego gitarzysty, wokalisty i kompozytora. Wstęp wolny.

Podczas koncertu nie powinno zabraknąć refleksji, zadumy, humoru oraz pozytywnych odczuć i emocji. – W lutym ubiegłego roku organizowaliśmy podobne przedsięwzięcie i spotkało się ono z bardzo dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że w przypadku koncertu pana Żurawskiego będzie podobnie. Osoby, które widziały jego koncerty – a z którymi rozmawiałam – podkreślały, że są one naprawdę ciekawe, nasączone poetycką, ciepłą energią i robią wrażenie. Mam nadzieję, że u nas w piątek będą panować podobne nastroje. Zapraszamy. – zachęca pełnomocnik Joanna Michalik.

Robert Żurawski. Gitarzysta, wokalista, kompozytor i wykonawca, który od wielu już lat koncertuje w całej Polsce, wychodząc z poetyckim przesłaniem. Śpiewa oraz komponuje do słów takich poetów jak

Adam Ziemianin, Wacław Buryła czy Jan Rybowicz. Był gościem specjalnym na wielu konkursach i przeglądach poetyckich, m.in. w Krakowie, Myśliborzu, Sulechowie, Opolu, Mysłowicach czy Krośnicach. Zasiadał także w jury amatorskich konkursów poetyckich i recytatorskich. Od kilku lat tworzy duet autorski ze znanym poetą Adamem Ziemianinem, który niegdyś był członkiem zespołów Wolna Grupa Bukowina oraz Stare Dobre Małżeństwo. Podczas ich wspólnych koncertów, Adam Ziemianin kilka razy pojawia się na scenie, czytając swoje wiersze wraz z krótkim komentarzem autorskim. Od 2010 roku współpracuje również ze znakomitym poetą Wacławem Buryłą.

To właśnie Robert Żurawski odkrył jako pierwszy jego poezję w sensie muzycznym. Prywatnie Robert zajmuje się także prawem, jest miłośnikiem historii oraz pasjonatem literatury a także zapalonym podróżnikiem.

www.robertzurawski.pl

Zobacz również