Łososina Dolna. Strzelali z "nielegalnej" broni (FOTO i VIDEO)

Łososina Dolna. Strzelali z "nielegalnej" broni (FOTO i VIDEO)

8 szt. broni palnej i 2878 sztuk amunicji różnego typu i kalibru wykryli strażnicy KOSG z Noweg Sącza w domu mieszkańca powiatu nowosądeckiego. Jak się okazało, 3 pistolety i 451 szt. amunicji pochodziło z nielegalnego źródła.

We wtorek funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali mieszkańca powiatu nowosądeckiego pod zarzutem nielegalnego posiadania broni i amunicji.

Funkcjonariusze SG uzyskali informację, według której w rejonie miejscowości Łososina Dolna odbywać się miały strzelania z broni palnej. Przeprowadzone zostały czynności sprawdzające i ustalono osobę, która organizowała te strzelania. Okazał się nim mężczyzna od dawna powiązany ze sportami strzeleckimi i posiadający pozwolenie na broń palną.

Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna najprawdopodobniej posiada także inne jednostki broni palnej i amunicję, na które nie uzyskał zezwolenia.

– Przeprowadzone zostało na polecenie Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu przeszukanie, w wyniku którego w domu mężczyzny znaleziono 8 szt. broni palnej i 2878 sztuk amunicji różnego typu i kalibru.  Jak się okazało, 3 pistolety i 451 szt. amunicji pochodziło z nielegalnego źródła – mówi Barbara Zaremba, rzecznik prasowy KOSG w Nowym Sączu.

W środę zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do  Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, gdzie  prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia czynu z art. 263 § 2 kk tj. posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Podejrzany w trakcie przesłuchania złożył wyjaśnienia i  przyznał się częściowo do zarzucanego mu czynu.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz  wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym na poczet przyszłych kar i grzywien. Następnie mężczyzna został zwolniony.

Obecnie planowane jest przeprowadzenie badań zatrzymanych przedmiotów przez laboratorium kryminalistyczne. Śledztwo w sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Zobacz również