Mszana Dolna. Na rynku o Konstytucji i ślubach lwowskich

Mszana Dolna. Na rynku o Konstytucji i ślubach lwowskich

Mieszkańcy Mszany Dolnej na rynku obchodzili uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. 3 maja to również rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Mszę Św. na mszańskim rynku celebrował proboszcz parafii p.w. Św. Michała Archanioła ks. Jerzy Raźny w asyście kapelana ks. Jana Zająca z Ośrodka Rekolekcyjnego na Śnieżnicy.

Kazanie do zgromadzonych wygłosił ks. Tomasz Stec. Mówił w nim o bohaterskiej postawie tych, którzy bronili przed najazdem szwedzkim częstochowski klasztor i lwowskich ślubach Jana Kazimierza. Wspominając te dwa wydarzenia nie można zapomnieć również i o Uchwaleniu Konstytucji 3 Maja. Jak mówił to jest nasza historia choć czasem bolesna, to jednak nadaje ona Polakom tożsamość i sprawia, że powinniśmy być dzisiaj z niej dumni. Tak jak dumni jesteśmy z wolności, która została okupiona krwią.

– Mimo, że dzisiaj żyjemy w wolnej Polsce, to jednak na nowo musimy uświadomić sobie, że Maryja jest naszą Królową. Nie możemy się odciąć od naszej historii i od naszego dziedzictwa – zakończył ks. Tomasz Stec.

Tekst i fot: Natalia Graczykowska

Zobacz również